ארה"ב: הנוסעים 'מרדו' – והטיסה בוטלה

מה אתם הייתם עושים? נוסע עיוור עלה למטוס עם כלב נחייה, אך בעקבות זמן ההמתנה הממושך להמראה הכלב לא נשאר מתחת למושב שלפניו, כפי שההנחיות דורשות, אלא התיישב ליד רגלי בעליו. הדיילת אמרה לנוסע כי אי אפשר להמריא כשהכלב לא נמצא מתחת למושב – והשניים הורדו מטיסה. כל הנוסעים האחרים זעמו וירדו יחד איתם מהמטוס

לא בטיסתנו. עיוור וכלב נחייה, אילוסטרציה (רויטרס)

אירוע חריג בתעופה האמריקנית: נוסע עיוור אולץ לרדת מטיסה לאחר שכלב הנחייה שלו לא נשאר מתחת למושב שלפניו, בהתאם להוראות החברה. הנוסעים האחרים זעמו על המהלך והחליטו לרדת כולם מהמטוס. מאחר והמטוס היה ריק - הטיסה בוטלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את האירוע פרסמה לראשונה תחנת WPVI-TV בפילדלפיה, תחנת בת של רשת ABC, ובמהרה כל הרשתות הארציות בארה"ב דיווחו עליו. על סיפונה של טיסת יו אס אירוויז שהייתה אמורה להמריא ביום חמישי מפילדלפיה ללונג איילנד שבניו יורק היה אדם עיוור שעלה למטוס עם כלב נחייה. המושב שהוקצה לו היה המושב האמצעי, ללא גישה לחלון או למעבר, באחת השורות האחרונות של המטוס.

"המתנו להמראה על הקרקע למעלה משעה ו-45 דקות, והכלב הפך להיות מעט עצבני בגלל הרעידות של המטוס", סיפר האיש, אלברט ריזי, לרשת WPVI-TV. "הוא יצא מהמושב שלפני והתיישב בין הרגליים שלי. הדיילת באה אלי ואמרה שהכלב חייב לשבת במושב שלפני במשך כל זמן הטיסה, ועד שהוא לא יתיישב שם לא נוכל להמריא".

חברת התעופה: "הנוסע לא ציית להוראות"

"בשום שלב הכלב לא השתולל, לא נבח ולא רץ במעבר", ריזי טוען. לאחר מכן הדיילת דיווחה על האירוע לתא הטייס שם צמד הטייסים החליט להחזיר את המטוס לשער ולהוריד את ריזי העיוור יחד עם כלב הנחייה. מאבטח עלה על המטוס, וליווה את השניים מחוץ למטוס.

שאר הנוסעים זעמו על ההתנהגות של אנשי הצוות, ובזמן שהמטוס עמד בשער - כולם קמו ויצאו מהמטוס, ולמרות ששילמו על כרטיס טיסה הם העדיפו לקחת אוטובוס לנסיעה של שלוש שעות וחצי לניו יורק. המחווה ריגשה את ריזי מאוד: "הייתי המום, לא האמנתי ש-35 בני אדם ירדו מהמטוס כועסים וזועמים בגללי, חלקם צעקו על ההנהלה המקומית של חברת התעופה בשדה". בעקבות האירוע המטוס היה ריק - וחברת התעופה החליטה לבטל את הטיסה.

מחברת יו אס אירוויז נמסר לתחנת הטלוויזיה כי היא מבטיחה שכל נוסעיה בעלי המוגבלויות מטופלים בהגינות ובכבוד. "במקרה הזה, מר ריזי סירב לציית להוראות הצוות כשאחת הדיילות ביקשה ממנו להצמיד את כלב הנחייה אליו. כתוצאה מהתנהגותו, הצוות החזיר את המטוס לשער והוריד את ריזי וכלבו מהטיסה. הטיסה בוטלה והנוסעים כולם הועברו לניו יורק באוטובוס", החברה הוסיפה.