קצין צה"ל יילד תינוק בין ההריסות בפיליפינים: "זהו אירוע מרגש ומשמעותי"

בית החולים הישראלי נפתח באחד האזורים מוכי סופת הטייפון בפיליפינים, וכבר נולד בו תינוק, שאביו החליט לקרוא לו "ישראל" לאות תודה. הרופא המיילד, קצין בצה"ל: "הבאנו עוצמה אדירה של מכשור רפואי, לא רגילים לזה כאן. הכרת התודה ניכרת בכל מקום"

אל מול מותם של האלפים בסופת הטייפון בפיליפינים - בבית חולים השדה הישראלי שנפתח היום בעיר בוגו (ו') נולדו חיים חדשים - תינוק פיליפיני במשקל 2.150 קילוגרם שיענה לשם "ישראל". אביו בחר את השם לאות תודה לאנשי משלחת צה"ל לאזור מוכה האסון. המשלחת הישראלית התמלאה גאווה לאחר הלידה, שזכתה להוקרה רבה מצד הרשויות בפיליפינים וכן מצד המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זהו אירוע מרגש ומשמעותי", סיפר הרופא המיילד, רב סרן במילואים ד"ר ראובן קידר. "ניהלנו את הלידה בצורה בטוחה על אף הסכנה שבלידה המוקדמת. ילדים יכולים להיפגע, במיוחד באזור כפרי ומבודד כמו זה".

לדברי קידר, מצוקת התושבים שמובילה אותם לשערי בית החולים קשורה גם לקריסת בתי החולים המקומיים בסופה. "הקמנו תשתית רפואית עצומה, והחלטנו להשתמש בחדר הלידה המקומי. צה"ל הוציא משלחת של יותר מ-100 אנשים, אנחנו עובדים כאן כמה שעות ויש יותר מ-120 מטופלים הסובלים בעיקר ממחלות אקוטיות ומחלות זיהומיות, לאו דווקא מהאסון שקרה".

"הכרת התודה ניכרת בכל מקום" (דובר צה"ל)

קידר הוסיף כי "הבאנו עוצמה אדירה של ציוד ומכשור רפואי, שנתן בליץ למענה הרפואי שהם לא רגילים לקבל. כעת הערב יורד בפיליפינים, נכנסת החשיכה, אבל ככל הנראה נצליח להקים מערכת תאורה, ונעניק מענה רפואי גם לתוך הלילה".

לדברי הרופא, משלחות מכל העולם הגיעו לפיליפינים, אך באזור העיר בוגו שבצפון הפיליפינים - המשלחת מישראל היא היחידה שפועלת. "הכרת התודה ניכרת בכל מקום", סיפר.

הרשויות בפיליפינים עדכנו את מניין ההרוגים בסופת הטייפון שפקדה את המדינה ל-3621 בני אדם, במקום 2,360 בני אדם כפי שטענו קודם לכן. עם זאת, זהו עדיין מספר נמוך בהרבה מהערכות האו"ם, לפיהן 4,460 קיפחו את חייהם בסופה האיאן.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם שר ההגנה הפיליפיני. "אני מביע את צערי על אובדן החיים של אלפים מבני העם הפיליפיני ועל הנזקים הכבדים שהסופה גרמה", אמר יעלון. "זו חובתנו המוסרית והערכית לסייע לעם הפיליפיני שנמצא עתה במצוקה וחווה טרגדיה בלתי נתפסת. יש בין שני העמים יחסי אמון, וברגעים האלו הם באים לידי ביטוי".

שר הביטחון הוסיף כי "העם בישראל כואב את כאבו של העם הפיליפיני ועומד לצידו בשעה קשה זו. כולי תקווה שמשלחת צה"ל שיצאה לפיליפינים תסייע ככל האפשר בהצלת חיים. הקשר ההדוק בינינו ובין גורמי המקצוע יישמר כדי שנוכל להמשיך בסיוע".