וייקרא שמו בפיליפינים - "ישראל". צפו בתינוק שנולד בביה"ח הישראלי

בית החולים הישראלי בעיר בוגו החל לפעול, וכבר נולד בו תינוק ראשון. אביו בחר לקרוא לו ישראל, על שם ארצם של הרופאים שטיפלו באם ובתינוק. ראש העיר הכריז על שמו של התינוק, והודה על הטיפול המסור של הרופאים. צפו

לצד הדיווחים על ההרס, המוות והחורבן בפיליפינים - יש גם רגעים מחממי לב ונקודות בודדות של אור בלב אסון הטבע. בית החולים הישראלי בעיר בוגו החל לפעול הבוקר (ו') לסייע לנפגעי סופת הטייפון האיאן, וכבר נולד בו תינוק ראשון - עם שם מיוחד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר צה"ל הודיע בחשבון הטוויטר שלו באנגלית כי האב המאושר בחר לקרוא לבנו ישראל, על שם המדינה ממנה באו הרופאים שטיפלו בו. ראש העיר בוגו בישר על הבחירה, והודה לצוות הישראלי על הטיפול המסור.

ישראל הקטן נולד בחודש השמיני להריון בסיוע חמשת אנשי הצוות הגניקולוגי של המשלחת, הכולל שלושה רופאי נשים ושתי מיילדות. הוא נולד במשקל 2.150 קילוגרם.

צוות הרופאים והתינוק (דובר צה"ל)

במקביל, שוחח שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם שר ההגנה הפיליפיני. "אני מביע את צערי על אובדן החיים של אלפים מבני העם הפיליפיני ועל הנזקים הכבדים שהסופה גרמה", אמר יעלון. "זו חובתנו המוסרית והערכית לסייע לעם הפיליפיני שנמצא עתה במצוקה וחווה טרגדיה בלתי נתפסת. יש בין שני העמים יחסי אמון, וברגעים האלו הם באים לידי ביטוי".

שר הביטחון הוסיף כי "העם בישראל כואב את כאבו של העם הפיליפיני ועומד לצידו בשעה קשה זו. כולי תקווה שמשלחת צה"ל שיצאה לפיליפינים תסייע ככל האפשר בהצלת חיים. הקשר ההדוק בינינו ובין גורמי המקצוע יישמר כדי שנוכל להמשיך בסיוע".