הפיליפינים: "מניין ההרוגים נמוך מהערכות האו"ם"

אין ספק כי סופת הטייפון האיאן זרעה מוות וחורבן בפיליפינים, אך לגבי מספר האנשים שקיפחו בה את חייהם - ההערכות חלוקות: באו"ם אמרו כי 4,460 בני אדם נספו בסופה, אך הרשויות בפיליפינים מתעקשות שהמספר האמיתי נמוך בהרבה. בית החולים הישראלי נפתח, והתינוק שנולד בו ייקרא ישראל

הרס בפיליפינים (רויטרס)

הרשויות בפיליפינים עדכנו את מניין ההרוגים בסופת הטייפון שפקדה את המדינה ל-3621 בני אדם, במקום 2,360 בני אדם כפי שטענו קודם לכן. עם זאת, זהו עדיין מספר נמוך בהרבה מהערכות האו"ם, לפיהן 4,460 קיפחו את חייהם בסופה האיאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כך או כך, תושבי האזור במצוקה קשה. נושאת המטוסים האמריקנית "ג'ורג' וושינגטון" וספינה של הצי הבריטי הגיעו לאזור ומטיסות לשדה התעופה ההרוס של העיר טקלובאן חבילות סיוע, אך המזון מגיע לתושבים אחרי זמן רב בשל עיכובים שונים.

גם ישראל הצטרפה למאמצי הסיוע הבינלאומיים. כחצי יממה לאחר שנחתה בפיליפינים, משלחת צה"ל לאזור האסון במדינת האיים כבר החלה בעבודות ההקמה של בית חולים השדה, שהתחיל לפעול כבר היום.

לצד הרגעים הקשים, הבוקר, עם פתיחת בית החולים הישראלי, הגיע גם רגע מחמם לב. דובר צה"ל פרסם בחשבון הטוויטר שלו באנגלית כי אם פיליפינית ילדה את בנה בבית החולים, ואביו החליט לקרוא לו ישראל.

מפקד המשלחת לפיליפינים, אלוף-משנה רמטין סבטי‎, סיפר כי "נחתנו בקצה הצפוני באי שנקרא בוגו סיטי‎. כל האזור פה נפגע קשה מאוד מסופת הטייפון‎".

"למעשה, כרגע אנחנו בבית החולים היחיד בצפון", ציין אל"ם סבטי. "המטרה היא לעזור לבית החולים הזה לחזור לתפקוד מלא כדי שאנשים שנזקקים לטיפול רפואי לא יצטרכו לנסוע 4-5 שעות. כרגע אנחנו מממיינים את כל הציוד שלנו. האמצעים פה מוגבלים וייקח לנו קצת זמן. אני מקווה שמחר נתחיל לקלוט אנשים בבית החולים פה".