אירן: תופסק פעילות "משטרת המוסר"

הסוף ל"מבצע מלביש" ברפובליקה האסלאמית? הנשיא הרפורמיסטי חסן רוחאני הורה על הקפאת פעילותה של משטרת הצניעות האירנית, שבסמכותה לעצור נשים שאינן לבושות על פי כללי האסלאם, כך על פי דיווח ב"טלגרף" הבריטי. רוחאני: "הנשים האירניות יוכלו ליהנות מביטחון אמיתי"

הסוף למשטרת הצניעות? אילוסטרציה (רויטרס)

כארבעה חודשים לאחר שנבחר לנשיאות אירן, הורה חסן רוחאני לעצור את פעילותה של "משטרת המוסר" ברפובליקה האסלאמית, שתפקידה לעצור נשים שלא לבושות בצניעות - כך דווח ב"טלגרף" הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, ההוראה הינה חלק מהבטחותיו של רוחאני לעצירת פעילות גוף האכיפה טרם הבחירות במדינה ביוני האחרון. לפני הבחירות, הבטיח רוחאני כי יערוך רפורמה בחוקים הנוקשים על קודי הלבוש באירן.

הנשיא האירני הורה לשר הפנים במדינה לרכך את האכיפה סביב הנושא, ולטענת המשטרה במדינה אכיפת חוקי הלבוש כבר אינה נושא משפטי אלא מושג חברתי, שעליו להיות מוכרע על ידי "מועצות חברתיות".

"הנשים יהיו מוגנות". רוחאני (AP)

משטרת המוסר האירנית הינה חלק מרשות אכיפה הכוללת 26 רשויות נוספות, שבסמכותה לעצור נשים שלא מתלבשות כראוי לחוקי האסלאם. רבים מהאירנים הביעו את חוסר שביעות רצונם מפעילות המשטרה. רוחאני טען בעבר כי יפעל לכך שהטרדת הנשים האירניות בנושא תופסק ויוכלו ליהנות מ"ביטחון אמיתי". רוחאני אף הצהיר כי פעילותה של הרשות עומדת בניגוד לחוקה האירנית ואמר כי יש לה השפעות שליליות על החברה.