הפתעה במכס בסין: 121 נחשים נדירים נחשפו בתיקו של נוסע

תיעוד מצלמת האבטחה בנמל התעופה בשנחאי חושף את מעצרו של אזרח סיני שניסה להבריח למדינה 121 נחשים נדירים. הוא נעצר ועשוי לרצות עונש מאסר עולם בשל הניסיון לסחור בזוחל המוגדר כחיה בסכנת הכחדה. צפו

אנשי המכס בנמל התעופה בשנחאי נאלצים לעתים תכופות לעצור נוסעים שמנסים להבריח מוצרים שונים ומשונים למדינה. בימים האחרונים נתקלו העובדים במקום במראה חריג במיוחד - אזרח מקומי שניסה להבריח בתיקו לא פחות מ-121 נחשים נדירים הנמצאים בסכנת הכחדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטען החריג התגלה בשעה שהאיש העביר את תיקו במכונת השיקוף שבנמל התעופה. המוכסים זיהו את הזוחלים וביקשו ממנו לפתוח את המזוודה, הוא בתגובה טען כי מדובר בנחשי צעצוע בלבד. בתמונות ממצלמת האבטחה שבמקום, נראה האיש פותח את התיק וחושף בפני אנשי המכס את הנחשים הנדירים, אותם הסתיר בתוך גרביים כהים. העובדים במקום נבהלו כשהבינו מה עלה בידם, אחד מהם אף נראה כשהוא משליך את הנחש מפחד.

הפיתון המתכדר שנתפס (רויטרס)

מחקירה ראשונית עולה כי הנחשים הוברחו מסיאטל להונג-קונג, משם אסף אותם החשוד בדרכם לסין. מומחים שבדקו את הזוחלים גילו כי מדובר בנחשים מסוג פיתון מתכדר. הם זכו בשמם משום שהם נוטים להתכרבל לצורת כדור כשהם מפוחדים. מדובר בסוג נדיר ביותר, שאסור על פי החוקים הבינלאומיים לסחור בהם.

החשוד בהברחה נעצר על ידי המשטרה המקומית, והוא צפוי לעמוד לדין בקרוב. מערכת המשפט הסינית אינה סלחנית, והיא צפויה לדרוש עונש של מאסר עולם בשל ניסיון הברחת החיה הנדירה.