מחיר שיא ליצירה של אנדי וורהול: 105 מיליון דולר

אחרי שאתמול נמכרה היצירה של האומן פרנסיס בייקון בסכום אסטרונומי של יותר מ-142 מיליון דולרים, כעת מגיע תורו של אמן הפופ-ארט המנוח אנדי וורהול. יצירה משנת 63' האמן נמכרה במכירה פומבית במחיר שהוא שיא אישי של וורהול - יותר מ-100 מיליון דולרים

"תאונת דרכים כסופה" (אסון כפול), של אנדי (AP)

אחרי שאתמול נמכר הציור היקר ביותר בהיסטוריה, הלילה (ה') נרשם שיא אומנותי נוסף בניו יורק: יצירה של אנדי וורהול נמכרה ב-105 מיליון דולרים, והפכה בכך ליצירה היקרה ביותר של אמן הפופ-ארט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היצירה ששברה את שיאו האישי של וורהול היא "תאונת דרכים כסופה (אסון כפול)", שלוכדת את הרגעים המיידים שאחרי תאונת דרכים. הציור, שגודלו כ-13 מטרים, הוא חלק מסדרה בת ארבעה ציורים שיצר וורהול בשנת 1963.

105 מיליון דולר ליצירה (AP)

זהותו של הקונה, שרכש את היצירה במכירה פומבית בבית המכירות סות'ביס בניו יורק, לא ידועה בשלב הזה, אך ידוע כי הוא שילם על פריט ייחודי - שכן הציור נראה באופן פומבי פעם אחת בלבד ב-26 השנים האחרונות.

השיא הקודם של וורהול נקבע בשנת 2007, כשהיצירה "התרסקות מכונית ירוקה" נמכרה ב-71.7 מיליון דולר. הידיעה על שבירת השיא של וורהול באה פחות מיממה לאחר שיצירתו של האומן פרנסיס בייקון נמכרה במחיר שיא של למעלה מ-142 מיליון דולר.