שיא: יהלום "הכוכב הוורוד" נמכר תמורת 74 מיליון דולר

בבית המכירות "סות'ביס" בז'נבה שבשווייץ נמכר תמורת סכום שיא של 68 מיליון פרנק שוויצרי, שהם כ-74 מיליון דולר, יהלום "הכוכב הוורוד". זהותו של הקונה לא פורסמה. "גם למלכת אנגליה אין יהלום כזה", הכריז הכרוז

יהלום "הכוכב הוורוד" (רויטרס)

בבית המכירות הפומביות "סות'ביס" בז'נבה שבשוויץ הפך הערב היהלום "הכוכב הוורוד" לאבן החן היקרה בהיסטוריה. היהלום האליפטי, במשקל 59.60 קראט, נמכר תמורת 68 מיליון פרנקים שוויצריים, כ-74 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גבירותי ורבותיי, 68 מיליון פרנק הם שיא עולם למחירו של יהלום, והוא ממש כאן", אמר הכרוז דייויד בנט לקול תשואות הקהל. "היהלום הזה עומד בכל קריטריון מבחינת גודלו, צבעו ונדירותו. גם בכתר של מלכת אנגליה אין יהלום כזה".

זהותו של הקונה לא פורסמה. זוהי הפעם השנייה בה נמכר היהלום, שנכרה מבטן האדמה בדרום אפריקה בשנת 1999. הפעם הראשונה היתה במכירה פרטית בשנת 2007, וגם אז זהותו של הקונה לא פורסמה. יש ליהלום גם קשר ישראלי - החברה שבבעלות איש העסקים בני שטיינמץ היא שעיבדה וחתכה אותו במשך 20 חודשים.

זהו השיא השני שנשבר היום במכירה פומבית. ציור של האמן הבריטי פרנסיס בייקון נמכר עבור סכום של 142,405,000 דולר והפך בכך ליצירת האמנות היקרה ביותר שנמכרה במכירה פומבית בהיסטוריה.

דוברת בית המכירות הפומביות בניו יורק, אליזבת ואן ברגן, סיפרה כי יצירת האמנות "שלושה מחקרים של לוסיאן פרויד" נמכרה לאחר שש דקות מורטות עצבים, שבמהלכן הוצעו מחירים שנזרקו לחלל החדר על ידי רוכשים במקום וגם דרך הטלפון. היצירה צוירה ב-1969 ונחשבת אחת העבודות האייקוניות הנודעות ביותר של בייקון. היא מאפיינת את שיא היחסים של האמן עם הצייר בן ארצו לוסיאן פרויד.