סידני: אנשי דאע"ש נתפסו עם מצ'טה, חרב וסרטוני תעמולה

באוסטרליה מתרגלים למצבם החדש כמדינה המאויימת על ידי טרור. שוטרים בסידני, העיר הגדולה ביבשת, פשטו על בית מגורים בו נמצאו שני בני אדם המזוהים עם הארגון וברשותם מצ'טה, חרב וחומרי תעמולה. בצרפת, הממשלה הודיע כי נחשפו 15 תאי טרור מאז המתקפה על "שארלי הבדו"

החטיפה בסידני, לפני חודשיים (חדשות 2)

העולם המערבי ממשיך להתמודד עם ארגון דאע"ש: המשטרה באוסטרליה טוענת כי סיכלה מתקפה של ארגון דאע"ש שהייתה אמורה לצאת אל הפועל בטווח המיידי, לאחר ששני גברים נעצרו בסידני וברשותם סכינים, סרטון תעמולה ודגל של ארגון הטרור האיסלאמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני העצורים, בני 24 ו-25, נלכדו במהלך פשיטה על בית במערב סידני. התובע המקומי אמר כי יוגש נגדם כתב אישום על תכנון פעולת טרור. "כשערכנו חיפוש בבית, מצאנו מספר פריטים כולל מצ'טה (סכין אפריקנית גדולה), חרב המשמשת לציד, דגל דאע"ש וסרטון בו נראה גבר המסית לבצע פעולות טרור נגד אוסטרליה. אנו מאמינים שהם התכוונו להוציא לפועל את הפעולה שלהם בטווח המיידי", אמרה סגנית מפקד המשטרה של ניו סאות' ווילס, קתרין ברן.

היא הוסיפה ששני הגברים אינם מוכרים למשטרה, אך "הם מעידים על האיום שקיים היום לחיינו ועם מה אנו נאלצים להתמודד", לדבריה. באוסטרליה מאמינים כי 70 מאזרחי היבשת נלחמים היום בשירות דאע"ש בסוריה ובעירק, והכוננות במדינה גבוהה מאז המתקפה בדצמבר אשתקד על בית קפה בסידני, אז מחבל המזוהה עם הארגון לקח בשבי לקוחות בבית הקפה באירוע שהוביל למותם של שני בני אדם.

במקביל, שרת המשפטים של צרפת אמרה כי המשטרה פירקה 15 תאי טרור כחלק מפעולה רחבה לחיסול תאים אלו במדינה. כריסטיאן טאבירה אמרה כי בעקבות המתקפות בחודש שעבר, המשטרה המקומית לוקחת חלק בפעולה נרחבת לחיסול הטרור במדינה, בשיתוף פעולה עם מדינות אחרות באיחוד האירופי.