סופו של עידן ב"דיילי שואו"

יום עצוב למעריצי תכנית הסאטירה האמריקנית "הדיילי שואו". מנחה התכנית ב-16 השנים האחרונות, הקומיקאי ג'ון סטיוארט, הודיע כי לא ימשיך להנחות את התכנית. "סטיוארט תמיד יהיה חלק ממשפחת הקומדי סנטרל", מסר מנכ"ל הערוץ

הקומיקאי האמריקני ג'ון סטיוארט הודיע אתמול (שלישי) כי לא ימשיך בתפקידו תפקידו כמנחה תכנית הסאטירה הפוליטית "הדיילי שואו". סטיוארט עוזב את התכנית המשודרת בערוץ "קומדי סנטרל" בתום 16 שנה של הנחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"16 שנים זה הזמן הארוך ביותר שהצלחתי להחזיק בו עבודה", אמר סטיוארט בתכנית ששודרה הלילה בארה"ב. "כמה ארוך? זה פער של 15 שנים וחמישה חודשים מהעבודה הקודמת שלי. ולמען האמת אני חייב להודות: אני עובד נוראי", אמר לצחוק הקהל.

סטיוארט, המתפקד כמנחה ראשי, כותב ומפיק התכנית מאז שנת 1999, הודיע לקהל צופיו כי לא ימשיך להנחות את "הדיילי שואו" במהלך הקלטת התכנית אמש. "סטיוארט הוא גאון קומי, נדיב עם זמנו וכשרונו", אמר מנכ"ל ערוץ "קומדי סנטרל". "הוא תמיד יישאר חלק ממשפחת קומדי סנטרל".

בהודעה רשמית שמסר הערוץ נאמר כי "במהלך חלק נכבד משני העשורים האחרונים, היה לנו הכבוד והזכות לעבוד עם ג'ון סטיוארט. אין דומה לגאונותו הקומית של סטיוארט שהיה ללבו של הערוץ. בזכות קולו וחזונו, הדיילי שואו הפכה לאבן בוחן תרבותית למיליוני מעריצים ולבמה לסאטירה פוליטית שתשרוד עוד שנים רבות".

הודעתו של סטיוארט מגיעה חודשיים בלבד לאחר הודעתו של הקומיקאי סטיבן קולברט כי הוא עוזב את תפקידו כמנחה התכנית "דוח קולבר", המשודרת גם היא באותו הערוץ. קולברט, כמו כמה קומיקאים אחרים, התגלה לראשונה ב"דיילי שואו", כשסטיוארט דאג כל השנים לתת במה לכשרונות חדשים בתכנית.

סטיוארט וקולברט בימים יפים יותר (רויטרס)

במהלך השנים הפך סטיוארט את "הדיילי שואו" לאחת התכניות המשפיעות ביותר בטלוויזיה האמריקנית, למרות השידור שלה בערוץ בכבלים בשעת לילה מאוחרת. בתכנית סטיוארט מעביר ביקורת נוקבת וחריפה על נושאים פוליטיים בארה"ב ומחוצה לה, תוך שימוש בהומור סרקסטי וציניות. רק בשבוע שעבר לעג המנחה לסרטון ה"ביבי-סיטר" של ראש הממשלה נתניהו, מערכון שגם גולשים רבים בישראל ראו דרך האינטרנט.

סטיוארט קיבל במשך השנים הצעות רבות לעבור לתכניות בערוצים המרכזיים, אך תמיד דחה את ההצעות וטען כי ב"דיילי שואו" הוא יכול לעשות כרצונו, לבחור את אנשי הצוות ולא להיות כפוף לכוחות שישפיעו על התוכן של התכנית.