סיור בגיהנום: "כל משפחתי נהרגה"

צוות CNN הגיע למוקד ההרס של סופת הטייפון בעיר טקלובאן שהפכה לעיי חורבות. בין ההריסות הוא מוצא אישה מבולבלת סמוך לשלוש גופות ילדיה וגופת בעלה. שלושה ילדים נוספים - עדיין נעדרים. גבר אחר מבקש מהצוות להתקשר לקרוביו בבירה מנילה, אבל הוא לא מצליח לדבר, רק לבכות

סיור בעיר טקלובאן בפיליפינים, חמישה ימים אחרי פגיעתה של סופת הטייפון "הייאן", חושף את מימדי הסבל, המצוקה והייאוש של התושבים. כתב CNN אנדרסון קופר הוא אחד הראשונים שפגש את הניצולים ששרדו את הסופה, ושמע מהם על הצורך הדחוף בסיוע ועל הכאוס ששורר במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתבה ששודרה הבוקר ברשת האמריקנית נראה קופר משוחח עם אישה בשם ג'ובילאן טניאגו, שצליחה לתפוס מחסה מהסופה בתוך אוטובוס. היא מראה לקופר את המקום שבו מצאה את גופות בעלה ושלושה מילדיה ומספרת ששלושה ילדים נוספים עדיין נעדרים. "אני ממש רוצה לראות אותם, היא אומרת אפילו אם זה רק הגופות שלהם".

"איפה תשני הלילה?", שואל קופר. "כאן ברחוב, בכל מקום. אני לא יודעת לאן אלך", היא עונה, עדיין בהלם. התמונות מטקלובאן מראות שאין שום מקום שאפשר ללכת אליו. גם הרחוב שהיא מתארת נראה כמו ביצה מלאה בהריסות.

התושבים מתחננים לעזרה (רויטרס)

"למה זה קורה לי?"  

תושב אחר, וואניטו מרטינז, מתגורר במחסה מאולתר. הגופות של אשתו ג'ינה ובתו מכוסות בשקים בקרבת מקום. "אני באמת רוצה שמישהו יבוא לאסוף את הגופות". הוא אומר. "אני רוצה לדעת לאן לוקחים אותן כדי שאוכל להדליק נרות למענן".

אחד האנשים מבקש מצוות CNN להתקשר לאמו במנילה. הוא מנסה נואשות להודיע שהוא ובתו שרדו, אבל אשתו ועוד שני ילדים נהרגו באסון. קופר מחייג אליה בטלפון הלווייני. "הם הלכו, הם כולם הלכו", הוא אומר. "אני לא יודע למה זה קרה לי".