תביעה נגד בי"ח בארה"ב: "האחות 'עבדה למוות'"

גבר תושב אוהיו תבע את בית החולים בו הועסקה אשתו בטענה כי עבדה ימים רצופים ובעקבות כך מתה בתאונת דרכים בדרכה הביתה. לטענת הבעל, הנהלת בית החולים הייתה מודעת למצב כוח האדם ונמנעה מגיוס עובדים נוספים

האחות "עבדה למוות". ארכיון (דניאל נחמיה, חדשות 2)

גבר תושב אוהיו תבע את בית החולים בו עבדה אשתו שמתה בתאונת דרכים. לטענת הבעל, האישה "עבדה למוות" במשך ימים רצופים, מה שהביא לעייפות מצטברת שגרמה למותה בתאונה. לדבריו, הנהלת בית החולים הייתה מודעת למצב הצוות הרפואי במוסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה הועסקה בבית החולים היהודי בסינסנטי בתור אחות. על פי כתב התביעה, התאונה אירעה בחודש מרץ האחרון, בשעה שהאישה נהגה בחזרה לביתה לאחר משמרת של 12 שעות. לדברי בעלה, הנהלת בית החולים הייתה מודעת לחוסר בכוח האדם במחלקה בו עבדה האחות במשך יותר משנה. הבעל הוסיף כי באופן תדיר האחות לקחה על עצמה משמרות נוספות על מנת לעמוד בלחץ בבית החולים.

האישה נהרגה ביום בו הייתה בחופש, לאחר שנקראה לבית החולים מאחר והייתה בין האחיות היחידות שהוסמכו לעבוד עם מכונות דיאליזה. "הדבר הזה צריך להשתנות", אמר הבעל, ג'ים ג'ספר לרשת CNN, "לא ייתכן שיתייחסו כך לאחיות הללו".

"זה לא הגיוני שיעסיקו אחיות בתנאים שכאלה רק משום שהנהלת בית החולים אינה מעוניינת לגייס עובדים נוספים", הוסיף ג'ספר. על פי ארגון האחיות בארצות הברית, מדובר בבעיה נפוצה מאחר וישנו מחסור בעשרות אלפי אחיות ברחבי המדינה.