הבוקר: משלחת צה"ל תצא לפיליפינים

147 חיילים וקצינים ימריאו הבוקר מנתב"ג כחלק ממשלחת סיוע הומניטרית לאזור האסון בפיליפינים. הכוח, שיכלול אנשי חילוץ ורפואה, יתמקם בימים הקרובים באזור העיר טקלובן, שם יוקם בית חולים שדה לטובת האוכלוסייה המקומית. מניין ההרוגים בסופת הטייפון עומד כעת על 2,500 בני אדם

הכנות לקראת היציאה (דו"צ)

הבוקר (ד') תמריא מנמל התעופה בן גוריון משלחת סיוע של צה"ל לאזור האסון בפיליפינים, הכוללת כוחות של פיקוד העורף וחיל הרפואה, כך נמסר מדובר צה"ל. המשלחת מונה כ-147 קצינים וחיילים, בסדיר ובמילואים. בתחילת השבוע יצא לפיליפינים כוח ראשוני מטעם צה"ל ומשרד החוץ, לבחינת מימדי האסון במדינת האיים לקראת המראתה של המשלחת היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשלחת תסייע במאמץ הצלת החיים לנפגעי אסון הסופה שפקדה את העיר טקלובן, בירת פרובינציית לייטה. מטרת המשלחת הינה מתן סיוע הומניטארי לתושבים המקומיים, תוך הקמת מתקן בית חולים שדה כמענה רפואי לאוכלוסייה.

בי"ח שדה יוקם במדינה (רויטרס)

בראש המשלחת יעמוד אלוף-משנה רמטין סבטי, מפקד יחידת החילוץ וההצלה הארצית בפיקוד העורף. אלוף-משנה ד"ר דודו דגן, סגן קצין הרפואה הראשי ישמש כראש המערך הרפואי ומפקד המתקן הרפואי שייפתח בטקלובן.

אזור האסון לאחר הסופה (רויטרס)

המתקן הרפואי של חיל הרפואה יכלול מחלקות מקצועיות כמו מחלקת ילדים, מחלקת נשים ומחלקה אמבולטורית. המחלקות יופעלו על ידי אנשי סגל רפואי מגוון ובהם רופאים, אחיות, פרמדיקים, חובשים, רוקחים, אנשי בריאות הנפש, צוותי רנטגן ועובדי מעבדה.

2,500 הרוגים בסופת הטייפון

בתחילת השבוע יצא כוח חלוץ שמנה חמישה משתתפים, ביניהם קציני חילוץ והצלה, קציני רפואה ונציג ממשרד החוץ לקראת יציאת המשלחת הגדולה. מאז יום ראשון שהה הכוח באזור האסון, גיבש תמונת מצב ותיאם את עיקרי הפעילות לצורך הגעה וקליטת המשלחת מישראל.

2,500 הרוגים באסון (רויטרס)

הבוקר דווח על שמונה בני אדם שנמחצו למוות בהסתערות המונית על תחנה ממשלתית לחלוקת אורז במרכז הפיליפינים. האירוע התרחש כאשר אלפי בני אדם צבאו על מחסן ממשלתי. בעקבות כך קרס אחד הקירות במחסן שהביא למותם של האזרחים.

אתמול דיווחו הרשויות בפיליפינים כי מניין ההרוגים בעקבות סופת הטייפון "הייאן" עומד על 2,000 או 2,500 בני אדם. בריאיון לרשת CNN אישר נשיא הפיליפינים בניגו אקווינו את הנתונים ואמר כי מספר ההרוגים עלול לעלות בימים הקרובים.

"הדיווחים על 10,000 הרוגים היו מוגזמים", אמר אקווינו. "הדיווח הזה נבע כתוצאה מהערכה אמוציונאלית בשל מימדיו הנוראיים של האסון".