ארה"ב: רב קנה שולחן - ומצא מטמון

רב מקונטיקט שבארה"ב קנה שולחן באתר יד שנייה ב-200 דולר, ונדהם למצוא בו כמעט מאה אלף דולרים. הרב הצעיר לא העז לחמוד את הרכוש לעצמו, אלא קיים את מצוות "השבת אבידה" והחזיר את המטמון למוכרת

דמיינו לעצמכם: לקנות שולחן כתיבה בפחות מ-200 דולרים ב"קרייגסליסט", ולמצוא אלפי דולרים חבויים בתוכו. מעשה בשולחן וברבי צעיר. חשקה נפשו של הרב נוח מורוף מקונטיקט בשולחן כתיבה לקראת ראש השנה שבאה על משפחתו לטובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קנה הרב שולחן באתר המכירות הפופולארי לפריטים מיד שנייה, ושילם 150 מעות ירוקות טבין ותקילין. משבא השולחן, חסר היה אינץ' בדלת. טרח הרב לפרקו טרם יבוא במפתן דלתו, או אז גילה רבנו נוח אוצר בלום.

"מאחורי המגירות הייתה שקית פלסטיק, שקית של קניות, ובתוך השקית יכולתי לראות שטר של מאה דולר. פתחתי את השקית, והיא הייתה מלאה בכסף מזומן. ספרנו את הכסף, והיו שם 98 אלף דולרים", סיפר הרב נח מורוף.

מכאן, זה נהיה פשוט הרבה יותר. אמר הרב נח: אם אלוקים היה רוצה שנקבל מתנה כזו, הוא היה מעביר את השולחן בדלת. נתקע השולחן ונאלצתי לפרקו - משמע שהיה עלינו לגלות אבידה, וכעת עלינו לקיים מצוות השבת אבידה לבעליה. 98 אלף הדולרים היו הירושה של מוכרת השולחן, שאותה החביאה וממנה שכחה.

"אני ואשתי הסתכלנו מיד אחד על השנייה, ואמרנו לעצמנו שלא נוכל לשמור את הכסף", אמר הרב. בגלוית התודה ששלחה לשומרוני הטוב, כתבה הגברת לרבי ואשתו "לא רבים היו עושים כמוכם". הכול אגב קרה בעיר ניו הייבן, ומשם סלולה דרכו של נח איש צדיק, ללא ספק, לגן עדן.