הכתבת נבדקה בשידור – וגילתה כי לקתה בסרטן

במסגרת יום שידורים להעלאת המודעות לסרטן השד, עברה כתבת איי.בי.סי בדיקת ממוגרפיה שגרתית. זמן קצר לאחר השידור חשפה איימי רובאך כי הבדיקה הצילה את חייה, וכי היא תעבור כריתה כפולה של שדיה כדי להילחם בסרטן בו לקתה. "אני מקווה שהסיפור שלי יעודד נשים ללכת ולהיבדק", אמרה

רובאך מבצעת את הבדיקה שהצילה את חייה (AP)

כשכתבת רשת איי.בי.סי האמריקנית איימי רובאך הסכימה לעבור בדיקת ממוגרפיה בשידור חי, היא לא תיארה לעצמה כי יתברר שהיא חולה בסרטן השד וכי תוך שבועות ספורים מרגע הגילוי תיאלץ לעבור כריתה כפולה של שני שדיה. אתמול (ב') היא חשפה בשידור את תוצאות הבדיקה ואת המשך מאבקה במחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

בתחילת אוקטובר התבקשה רובאך לעבור בדיקה בשידור חי, במסגרת יום שידורים מיוחד למאבק בסרטן השד. הבדיקה נעשתה לעיניהם של מאות אלפי צופים בתכנית הפופולארית "גוד מורנינג אמריקה".

"המפיק אמר לי 'את בת 40, זה הגיל בו נשים צריכות להתחיל להיבדק'", נזכרה רובאך. "אחת הסיבות ששכנעו אותי לעשות את הבדיקה זה הנתון שלפיו על כל בן אדם שאובחן כחולה בסרטן, לפחות 15 אנשים נבדקים כי זה מעורר את המודעות שלהם".

הכתבת חושפת כי חלתה בסרטן (AP)

לאחר קבלת תוצאות הממוגרפיה זומנה רובאך לסבב בדיקות נוסף, שבו התברר כי היא אכן סובלת מגידולים ממאירים בשדיה. אתמול חשפה הכתבת בשידור חי את תוצאות הבדיקה וסיפרה כי ביום חמישי הקרוב תעבור כריתה כפולה ולאחר מכן ניתוח לשחזור שדיים.

"הרופאים אמרו לי בבוטות שהבדיקה הזאת הצילה את חיי", אמרה הכתבת. "אני יכולה רק לקוות שהסיפור שלי יעשה את אותו הדבר ויעודד את כל הנשים ששמעו אותו ללכת ולהיבדק. אין תירוצים , זה ההבדל בין חיים למוות".