קיילה מולר במכתב אחרון: "מתייחסים אליי בכבוד ובאדיבות"

חודשים ספורים לפני מותה כתבה קיילה מולר, האזרחית האמריקנית שנותרה שבויה בידי דאע"ש, מכתב להוריה באריזונה בו סיפרה על חוויותיה בכלא. "אם סבלתי, זה רק בגלל הסבל שגרמתי לכם לעבור", כתבה מולר לבני משפחתה

כתבה למשפחתה. קיילה ג'ין מולר (טוויטר)

"אם קיבלתם את המכתב הזה אני עדיין מוחזקת בשבי" - כך כתבה קיילה ג'ין מולר, האזרחית האמריקנית שהוחזקה בשבי דאע"ש, ונהרגה באחת המתקפות האוויריות נגד מטרות הארגון בסוריה בשבוע שעבר. המכתב נשלח לבני משפחתה באריזונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקשת שתדעו שאני במקום בטוח, מוגנת לחלוטין ובריאה (ואפילו העליתי במשקל)", הוסיפה קיילה במכתב שכתבה בנובמבר 2014. "התייחסו אליי במלוא הכבוד והאדיבות. "אם סבלתי, זה רק בגלל הסבל שגרמתי לכם לעבור. לא אבקש מכם למחול לי כי לא מגיעה לי מחילה".

השבויה האמריקנית ציינה שבמהלך שהותה בשבי היא חוותה התחזקות רוחנית והתקרבה לאל. "הגעתי למצב בו אני מקדישה את עצמי לאל באופן מוחלט", כתבה קיילה. "למדתי שאפילו בכלא אפשר להרגיש חופשיה. אני מתגעגעת לכולם כאילו עברו יובלות מאז שנפרדנו".

קיילה אף התייחסה למאמצים לשחררה. "אני לא רוצה שהמו"מ לשחרורי יהיו המשימה שלכם גם אם זה לוקח זמן רב", היא הוסיפה. "זה לא אמור להיות העול שלכם".

התחזקה בשבי. מולר

אובמה אישר: "מולר מתה"

הוריה של מולר, שחשפו את המכתב, אישרו היום כי בתם בת ה-26 נהרגה, ככל הנראה בסוריה. בימים האחרונים עוד הבעיה המשפחה תקווה כי השמועות אינו נכונות, אך לדבריהם ארגון הטרור העביר להם מידע חדש - ששבר את ליבם והוכיח כי בתם נהרגה.

גם הבית הלבן והנשיא אובמה אישרו כי מולר מתה, וטענו כי השובים שלה העבירו "מידע נוסף" במהלך סוף השבוע שהוביל לאימות. "אנחנו נמצא את הטרוריסטים האחראים למותה ונביא אותם לדין, לא משנה כמה זמן זה ייקח", הוסיף אובמה. "דאע"ש הוא ארגון טרוריסטי ומלא שנאה, שפעולותיו מנוגדות לרוח החופש שקיילה יצגה".

"בשם העם האמריקני, מישל ואני מביעים את תנחומינו הכבדים ביותר למשפחתה. המדינה כולה חולקת את האבל", אמר הנשיא. אובמה ציין כי מולר עבדה והתנדבה בישראל, ברשות הפלסטינית וגם בהודו: "המסלול שלה הוביל אותה לטורקיה ולסיוע לפליטים סורים".

"אנחנו שבורי לב - קיבלנו מידע שהיא מתה", אמרו ההורים בהודעה לתקשורת. "היא הייתה פעילה הומניטרית רחומה ומסורה. היא הקדישה את כל חייה הקצרים לעזור לאלו שנמצאים במצוקה וזקוקים לחירות, צדק ושלום".