נס בין ההריסות: לידה בלב הטייפון

צעירה בת 21, שניצלה מהסופה בפיליפינים, ילדה במחסה מאולתר בנמל התעופה בסיוע רופא צבאי. הלידה, שהוגדרה על ידי הרשויות כ"נס", הצליחה לשמח את הניצולים בעיר ההרוסה טאקלובאן, שבה נהרגו אלפים. השם הסמלי שניתן לתינוקת - בי ג'וי

סופת הטייפון "הייאן", שהכתה בפיליפינים, הותירה חורבן נרחב וגרמה למותם של עשרות אלפים, אך בלב אסון הטבע מצאו חלק מהשורדים נחמה. במחסה בנמל התעופה בעיר הפגועה טאקלובאן, צעירה בת 21 ילדה הבוקר (ב') בת בריאה, לשמחת כל הנוכחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמילי אורטגה בת ה-21 ילדה במחסה המאולתר, בסיוע רופא צבאי. אורטגה נאחזה בעמוד כדי להציל את עצמה מהטייפון, והצליחה להגיע לנמל התעופה וללדת בשלום. לאחר הלידה המוצלחת של התינוקת, ששמה בי ג'וי סאגאלס, נשמעו צהלות שמחה בטרמינל, והלידה בין החורבות וההריסות הוגדרה כ"כמעט נס" על ידי הרשויות.

המציאות מחוץ למחסה בטרמינל מוסיפה להיות טרגית וקשה - הניצולים מחפשים אוכל ובוזזים חנויות על מנת לשרוד. "העיר הרוסה לגמרי, וחלק מהאנשים מאבדים את שפיותם מהרעב, או לאחר שאיבדו את משפחותיהם", אמר אנדרו פומדה, מורה בן 36 מטאקלובאן. לדבריו פומדה, הייאוש בקרב הניצולים גובר: "חלקם נהפכים לאלימים. אני מפחד שבעוד שבוע אנשים יהרגו מתוך רעב".

מאות אלפי בתים נחרבו (רויטרס)

וייטנאם בלב הסערה

הניצולים הרעבים מתארים את הזוועות בעיר ההרוסה, בה מאות אלפים בתים נהרסו: "אנחנו צריכים מים ותרופות, כי הרבה מהאנשים כאן פצועים. חלקם סובלים מהתייבשות ושלשול בגלל המחסור באוכל ומים", אמרה אריקה מיי קראקוט מהאי לייטה. אישה נוספת, שאיבדה את ביתה, זעקה: "אין לי בית ובגדים, אני לא יודעת איך אתחיל מחדש את חיי. אני לא יודעת מה קרה לנו - אנחנו זועקים לעזרה".

בשעות הלילה הגיעה סופת הטייפון הקטלנית לחופיה הצפוניים של וייטנאם. כלי התקשורת המקומיים דיווחו כי לפחות 11 בני אדם נהרגו כתוצאה מפגיעת הסופה. על פי הדיווחים, כ-600 אלף בני אדם פונו מהאזורים הנתונים בסכנה. יחד עם זאת, עוצמתה של "הייאן" פחתה בשעות האחרונות, והיא נחלשה בהרבה מכפי שהורגשה בפיליפינים.