המשטרה באירן: סגן השר נרצח על רקע אישי

"הדיבורים על התנקשויות סביב נושאים פוליטיים אינם רלוונטים", אמר קצין במשטרה האירנית לסוכנות ידיעות מקומית בעקבות רצח סגן השר לתעשייה ומסחר. עם זאת במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות חקירת המז"פ על מנת להגיע למסקנה סופית

משטרת אירן. ארכיון (רויטרס)

סוכנות הידיעות האירנית "מאהר" מדווחת כי רציחתו של סגן שר התעשייה והמסחר של אירן, רהאמט עבאדי, אמש (א') הייתה על רקע אישי. במשטרה הזימו את החשדות שמדובר בחיסול על רקע פוליטי, אולי עוד אחד בשרשרת החיסולים המסתוריים באירן בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום (ב'), עם המשך החקירה, מצביעים במשטרת טהרן על הכיוון למניע. "הסבירות היא שרצח רחמאת עבאדי הינו ממניע אישי", אמר הקצין. "הדיבורים על התנקשויות סביב נושאים פוליטיים אינם רלוונטים".

עם זאת נאמר בדיווח כי המשטרה עדיין ממתינה לתוצאות חקירת ממומחה מז"פ (מדור זיהוי פלילי) על המקרה כדי להגיע למסקנות הסופיות בנוגע למניע לרצח. עד לרגע זה, לא נעצר אף חשוד בביצוע המעשה.

החקירה המשטרתית החלה לאחר שנודע על הירי לעבר סגן השר. "מחקירה ראשונית עלה כי סגן השר נפגע מירי שבוצע בתוך הרכב", הסבירו אמש במשטרה. "שני הקליעים נמצאו בתוך הרכב וישנה סבירות גבוהה כי התוקף שהה בתוך רכבו של סגן השר בזמן הירי ואף שוחח עמו, אך לא היה כל סימן למאבק".

לשלטון בטהרן יש אולי אינטרס להציג את ההתנקשות, כמו דומות בעבר, ככזו שבוצעה על רקע פלילי. זאת כדי שלא תתגבש תמונה של פגיעותו של השלטון, שסובל מהתנכלויות שמיוחסות לגורמי ביון מערביים שמנסים לפגוע בתכנית הגרעין של אירן ובמעמד שלטונה.