דיווח: עשרות צפון קוריאנים הוצאו להורג כי צפו בטלוויזיה מהדרום

עיתון דרום קוריאני מדווח כי כ-80 בני אדם נענשו בחריפות על יד השלטון בעיקר בגלל שצפו בתוכניות מחו"ל, דבר שאסור על פי החוק. חלק מההוצאות להורג היו פומביות, מול עשרת אלפים בני אדם. בצפון קוריאה חל איסור על צפייה בתוכניות שמקורן מחוץ למדינה על מנת למנוע "השפעות מערביות"

הומתו כי צפו בטלוויזיה. ארכיון (AP)

עשרות בני אדם הוצאו החודש להורג בצפון קוריאה רק משום שצפו בתוכניות טלוויזיה מהדרום - כך מדווח עיתון דרום קוריאני. בסך הכל הוציאה להורג ממשלתו של קים ג'ונג און בתחילת החודש 80 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההוצאות להורג עליהן מדווח העיתון התרחשו ב-3 בנובמבר בשבע ערים נפרדות, שם איתר השלטון את מפרי החוק. לא ברור באיזה אופן הוצאו להורג מרבית הנאשמים, אולם שמונה מתוכם עמדו מול כיתת יורים. אותם שמונה, כך על פי הדיווח, הובאו לאיצטדיון במזרח המדינה, שם 10,000 בני אדם הגיעו לצפות בהוצאתם להורג.

הצפייה בטלוויזיה ובסרטים מחו"ל אסורה בצפון קוריאה כדי למנוע "השפעה שלילית" על האזרחים. תכנים שמקורם באויב המר מדרום, כמובן, מעוררים זעם רב במיוחד בשלטון הצפון קוריאני. עם זאת, חלק מהאזרחים לא מוותרים על התענוג ובעיקר נהנים מסרטים ותכניות שמוברחות על גבי די-וי-די. אחת הסדרות האהובות בצפון קוריאה היא "עקרות בית נואשות" האמריקנית.

קים ג'ונג' און - מונע השפעות מערביות (רויטרס)

לפני כחודשיים, גם המאהבת לשעבר של שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, הוצאה להורג על ידי כיתת יורים. אז הסיבה הייתה עבירה על חוקי הפורנוגרפיה של המדינה. חברתו לשעבר של הרודן הייתה חלק מקבוצה שהפיקה וצילמה מספר סרטונים המתעדים יחסי מין. את הקלטות העתיקה הקבוצה ומכרה לציבורה הרחב, הן בצפון קוריאה והן בסין.