לוויין המחקר נשרף כליל בכניסה לאטמוספירה

לוויין מחקר, שהיה צפוי להתרסק באזור אוסטרליה, חדר את האטמוספירה וככל הנראה נשרף ברובו. תפקידו של הלוויין ששוגר לפני כארבע שנים היה למפות את כוח הכבידה הפועל על פני כדור הארץ

ככל הנראה נשרף כליל (חדשות 2)

סוף לחששות מהתרסקות לוויין על פני כדור הארץ. הלוויין ששוגר לפני כארבע שנים בכדי למפות את כוח הכבידה שבכדור הארץ, חדר הלילה (ב') את האמוספירה וככל הנראה נשרף ברובו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היינר קלינקרד מסוכנות החלל האירופית כתב באתר האינטרנט של הסוכנות כי התחנות שעקבו אחר תנועתו של הלוויין האירופי לחקר מחזור האוקיינוסים יצרו עמו תקשורת אחרונה לקראת השעה 1:00 בלילה כאשר חלף 121 קילומטרים מעל אנטרקטיקה.

ככל הנראה, כרבע מהלוויין שרד את הכניסה לאטמוספרה, ושרידיו התפזרו באוקיינוס. "בשעה שאתם קוראים זאת, הטיסה המדהימה של ספינת החלל באה אל סיומה", כתב דובר סוכנות החלל, דניאל סוקה, באתר האינטרנט. לא נמסרו פרטים על המיקום המדויק שבו התפזרו שרידי הלוויין.

הלווין, שאורכו חמישה מטרים, שוגר ב-2009 ופעל במשך שנות חייו בעזרת אנרגיה סולארית. הוא ריחף נמוך יחסית ללוויינים אחרים כדי לספק מידע מדויק יותר ומיפוי טוב יותר של כדור הארץ. בחודש מרץ 2011, סיפק הלווין מידע על רעידת האדמה והצונאמי שפגעו ביפן בעזרת מיפוי מדויק שנעשה על ידי מדידת גלי קול מפני הקרקע.