עוד חיסול: בכיר אירני נורה למוות ברכב

סוכנות הידיעות הרשמית במדינה מדווחת כי רהאמט עבאדי, סגן שר התעשייה והמסחר, נורה למוות במהלך נסיעה בבירה טהרן. "ישנה סבירות גבוהה כי היורה שהה עם סגן השר במכוניתו ואף שוחח עמו", אמר קצין משטרה מקומי

התנקשות בטהרן. ארכיון (רויטרס)

שוב התנקשות בבכיר אירני? סגן שר התעשייה והמסחר באירן נורה היום (א') למוות על ידי אלמונים בשעה שנסע ברכבו בבירה טהרן - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית IRNA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שני קליעים פגעו בסגן השר רהאמט עבאדי - בחזהו ובראשו. "מחקירה ראשונית עולה כי סגן השר נפגע מירי שבוצע בתוך הרכב", אמר קצין משטרה לסוכנות הידיעות. "שני הקליעים נמצאו בתוך הרכב וישנה סבירות גבוהה כי התוקף שהה בתוך רכבו של סגן השר בזמן הירי ואף שוחח עמו, אך לא היה כל סימן למאבק", הוסיף קצין המשטרה. כוחות רבים של משטרה סגרו את אזור הירי ופתחו בחקירה .

מפקד לוחמת הסייבר של אירן נורה למוות

חוסל מפקד לוחמת הסייבר של אירן
בחודש שעבר דיווח הטלגרף הבריטי כי מוג'טבה אחמדי, מפקד היחידה ללוחמת סייבר של אירן, נמצא מת באזור מיוער צפון-מערבית לבירה טהרן. על פי הדיווח, הוא נורה פעמיים בלבו. אחמדי נראה לאחרונה כשהוא יוצא מביתו לעבודה, אך דווח כי לא הגיע לשם. בהמשך הוא נמצא ללא רוח חיים. "ראיתי שני פצעי ירי בחזהו ונראה כאילו הוא נורה מטווח קצר באמצעות אקדח", אמר עד ראייה לאתר.

מפקד המשטרה המקומית אמר כי שני רוכבי אופנוע היו מעורבים בהתנקשות. בעמוד הפייסבוק של האגף האחראי על לוחמת הסייבר באירן נכתב כי אחמדי אכן היה אחד מהמפקדים שלהם, ופורסמה הודעה המשתתפת בצער המשפחה על מותו. במקביל, נמסר שעל מנת שלא לפגוע בביטחון הלאומי של אירן, לא יימסר מידע נוסף על האיש ועל נסיבות מותו.

כיממה לאחר מותו הגיבו גורמים רשמיים במשמרות המהפכה של אירן וטענו כי מדובר ב"תקרית איומה", אך דחו בתוקף את הטענות לפיהן מדובר בהתנקשות. באתר אינטרנט אירני המופעל על ידי גורמים רשמיים במשמרות המהפכה, נכתבה ידיעה תחת הכותרת "הכחשת הטענה לחיסול אחד מבכירי הצבא". על פי אותה ידיעה - פרסום ממצאי החקירה יתבצעו דרך ערוצים רשמיים בלבד. "כל ספקולציה לא תהיה ראויה עד לסיום החקירה הרשמית", נכתב באתר האינטרנט.