אסון הטבע בפיליפינים: "אנשים הולכים כמו זומבים ומחפשים מזון"

סטודנטית לרפואה בעיר לייט שבפיליפינים מספרת לסוכנות רויטרס על המצוקה הקשה בעקבות החורבן שהותירה הסופה הייאן: "זה ממש נראה כמו בסרט". בסוכנות האו"ם, המעבירה סיוע הומניטרי לתושבים, אומרים: "ההרס עצום, יותר מ-330 אלף איש נותרו ללא בית, חייהם של 4.3 מיליון אנשים הושפעו מהסופה"

אחת הסופות החזקות שנמדדו בעולם אי פעם עברה את הפיליפינים בסוף השבוע ומימדי החורבן שהותירה רק מתחילים להיחשף. לפחות 10,000 בני אדם נהרגו לפי הערכות של הרשויות, כשגלי ענק פשוט מחקו כפרים שלמים וגרמו להרס טוטאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסופה שנקראת הייאן (HAIYAN) זרעה הרס ב-70-80 אחוזים מהשטחים שבהם חלפה. גם עכשיו, כשהרוחות שכחו, עשרות אלפים נותרו מנותקים ומידת הנזקים ומספר ההרוגים עדיין בגדר הערכות, כך אמר אלמר סוריה ממשטרת הפיליפינים, שטען כי כוחות חילוץ ובהם ארגוני סיוע בינלאומיים עושים את דרכם לאותם הכפרים המנותקים.

אם וילדיה שביתם נהרס (רויטרס)

"אנשים הולכים כמו זומבים ומחפשים מזון", סיפרה ג'ני צ'או, סטודנטית לרפואה בעיר לייט, על המצוקה הקשה של הניצולים. "זה ממש נראה כמו בסרט". רוב מקרי המוות נגרמו בגלל שגלי הים הגדולים שטפו את הכל וסחפו הריסות עמוק בתוך שטח היבשה, בדומה לתופעות שראינו בצונאמי הגדול שפגע במדינות רבות באסיה בדצמבר 2004.

חייהם של 4.3 מיליון אנשים השתנו לחלוטין

בתמונות שצולמו מהאוויר ובתיעוד של הרגעים שבהם הכתה הסופה, שכללה רוחות במהירות של 313 קמ"ש, ניתן לראות בתים שהוצפו עד גובה הגג וכבישים שהפכו לנהרות."אחרי פגישה שנערכה אמש עם מושלים וגורמים רשמיים עלתה ההערכה ש-10,000 בני אדם נהרגו", אמר קצין משטרה לסוכנות רויטרס.

חשש שאלפים נהרגו (רויטרס)

בסוכנות האו"ם, שאנשיה מעבירים סיוע הומניטרי לפיליפינים אומרים כי "ההרס עצום ויותר מ-330 אלף איש נותרו ללא בית. חייהם של 4.3 מיליון אנשים ב-36 מחוזות הושפעו מהסופה".