בזמן השיחות בז'נבה: אירן חשפה מערכות טילים חדשות

כשברקע מרתון השיחות בין שרי החוץ של המעצמות ואירן, חנכה הרפובליקה האסלאמית מפעל חדש לייצור טילים המסוגלים לטענתם לפגוע במדויק במטוסים ומסוקים. "הטיל החדש הוא בעל יכולת דיוק משופרת ומסוגל לפגוע במטרות בטווח הבינוני", הצהיר שר ההגנה האירני

המערכת תספק הגנה רחבה. ארכיון (חדשות 2)

על רקע מרתון השיחות בין אירן למעצמות בז'נבה והאיומים הנשמעים מכיוונה של ישראל, חנך שר ההגנה האירני, הגנרל חוסיין דהקאן, היום (ש') מפעל לייצור טילים להגנה אווירית מסוג "סאייאד-2" - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית "פארס". על פי הדיווח, מערכות הטילים החדשות, נועדו להעניק הגנה רחבה יותר לרפובליקה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הטיל החדש מסוגל לפגוע במטרות כמו מטוסים, מסוקים, מל"טים ומטרות נוספות בטווח הבינוני", אמר שר ההגנה דהקאן. "הדלק המוצק המניע את הטילים משפר את יכולת הדיוק שלהם לעומת טילים המונעי בדלק נוזלי המרכיבים את חלק הארי של ארסנל ההגנה האווירית של אירן".

מאז שנת 1992 מנסה טהרן לזרז את מרוץ החימוש שלה ולשדרג את מאגר הטילים שלה מתוצרת עצמית - בדגש על מערכות להגנה אווירית. בטקס שנערך היום, ציין שר ההגנה האירני כי המדענים האירניים עובדים כעת על מיזם נוסף לשדרוג טילי ה"טאלאש".

שרי החוץ של המעצמות בפגישת פסגה בז'נבה

שרי החוץ של שש המעצמות יגיעו ביממה הקרובה לז'נבה במטרה להפעיל לחץ ולהניע את השיחות המתקיימות בין המערב לאירן. השיחות, שנכנסו ליומן השלישי, הגיעו למבוי סתום, אך כעת מתכוונים שרי החוץ להגיע לפריצת דרך ולהסכם שעשוי להסיר את הסנקציות מעל הרפובליקה האסלאמית כבר בשבוע הקרוב.

היום הגיע שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, לאתר בו מתקיימות השיחות, והצטרף לעמיתיו מארצות הברית, גרמניה, בריטניה וצרפת שכבר נמצאים בז'נווה מאז אתמול. גם שר החוץ של סין, וואנג יי, צפוי לצאת ביממה הקרובה לשווייץ במטרה להשתתף בשיחות - כך הודיעה תחנת הרדיו הממלכתית של סין.