הפיליפינים: לפחות 100 הרוגים בסופה

איי הפיליפינים מנסים להתאושש מפגיעת אחת הסופות החזקות בהיסטוריה: עם רוחות של מעל 300 קילומטרים לשעה הטייפון הייאן השאיר אחריו הרס נרחב במרכז הארכיפלג. לפחות 100 גופות נמצאו ברחובות העיר טאקולבן והרשויות חוששות שמספר ההרוגים עוד יעלה. הסופה נחלשה מעט, והיא כעת מעל ים סין הדרומי בדרכה למרכז וייטנאם

הטייפון מכה בפיליפינים (AP)

הטייפון הייאן עזב את הפיליפינים כשהוא מותיר אחריו שובל של הרס, מפולות בוץ ושטפונות נרחבים. הסופה הרסה בתים, הפילה עמודי חשמל ופגעה בתשתיות התקשורת ברחבי המדינה. לפחות 100 בני אדם נהרגו, והרשויות חוששות שהמספר עוד יעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסופה הייתה אחת הסערות החזקות ביותר שתועדו בהיסטוריה. היא היכתה בפיליפינים בשעות הבוקר של יום שישי, כשהפגיעה העיקרית שלה הייתה באיים שבמרכז המדינה. בעירה טאקולבן שבמרכז המדינה חוששים מאסון כבד, לאחר שלפחות 100 גופות נמצאו ברחובות. בעיר יש הרס רב, מאות בתים נעלמו כלא היו והרשויות מחכות שמזג האוויר ירגע כדי לעבור בין הרחובות בחיפוש אחר נפגעים.

הייאן הוא טייפון בקטגוריה חמש, הגבוהה ביותר, והוא נחלש אחרי שעבר מעל האיים. בימים הקרובים הוא צפוי להגיע לחופי מרכז וייטנאם, אך מכיוון שמעל היבשה אין אידוי מספיק שיחזק את הסופה מעל היבשה היא תגווע במהירות. הסופה צפויה להגיע לאזור דנאנג ביום ראשון.

רוחבה הנוכחי של הסופה הוא 700 קילומטרים, והרוחות מנשבות בה בעוצמה של 260 קילומטרים לשעה. מדובר בהיחלשות לעומת מהירות הרוחות בעת פגיעת הסופה בפיליפינים - 320 קילומטרים לשעה. נשיא הפיליפינים בניטו אקינו הורה לצוותי ההצלה במדינה להתפרס מיד כשהסופה תעזוב את המדינה, והוא ביקש מהתושבים באזור האסון להישאר בבתים ובמרכזי החירום גם במהלך היום.