"אתה שמן מדי בשביל לטוס"

צעיר שסובל מבעיה הורמונאלית הגורמת לו להשמנת יתר קיצונית לא הורשה לעלות על טיסה מנמל התעופה של שיקגו, למרות שהוא טס לעיר באותה חברה. אימו סיפרה כי המשפחה נאלצה לנסוע ברכבת לניו יורק, ומשם באונייה לאירופה. חברת התעופה מסרה בתגובה: "אין לנו אפשרות להטיס אותו באמצעות הצי הקיים"

מטוס בריטיש אירוויז, ארכיון (יוחאי מוסי)

משפחה מצרפת טוענת כי עברה השפלה בנמל התעופה של שיקגו, כשבנה לא הורשה לעלות על טיסה בחזרה לביתו בטענה כי הוא שמן מדי. המשפחה מספרת כי היא נאלצה להישאר שבוע בבית מלון בעיר, ובסופו של דבר לנסוע ברכבת לניו יורק, ומשם - באונייה - בחזרה לאירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הסיפור מפרסמת רשת CNN. על פי הדיווח אזרח צרפתי בן 22, שסיים טיפול רפואי במרפאת מאיו שבמיניסוטה והיה אמור לחזור עם משפחתו בטיסה של חברת בריטיש אירוויז. הצעיר, השוקל 220 ק"ג, עבר טיפול בשל חוסר איזון הורמונלי שגורם לו בין היתר להשמנת יתר קיצונית.

אימו סיפרה בדמעות לרשת כי היא לא מבינה למה החברה לא הייתה מוכנה להטיס את בנה: "טסנו איתם לכאן, במחלקת תיירים, אני לא מבינה למה אומרים לנו שאין דרך לקחת אותנו בחזרה".

"אין לנו אפשרות להטיס אותו באמצעות הצי הקיים"

בהצהרה שניתנה מטעם חברת התעופה ל-CNN נכתב כי למרבה הצער, אין לחברה אפשרות להטיס אותו באמצעות צי המטוסים הקיים של החברה. "אנחנו היינו בקשר עם המשפחה, הצענו אפשרויות תחבורה אחרות וסיפקנו להם שהייה בבית מלון, במקביל להחזר מלא של כרטיסי הטיסה שלא נוצלו", נכתב.

בארה"ב, שם השמנת יתר היא תופעה נפוצה, חברות התעופה מחזיקות נהלים שמאפשרים מצד אחד לנוסעים הסובלים מעודף משקל קיצוני לטוס מבלי לפגוע בנוחותם של הנוסעים האחרים. לרוב החברות מבקשות מהנוסעים לשדרג את עצמם למחלקה בה המושבים גדולים יותר. בחברת סאות'ווסט למשל, שם כל המטוס מורכב ממחלקה אחת, הנוסע מתבקש לקנות גם את המושב שלידו.