פליטים הומוסקסואלים יורשו להגר לאיחוד האירופי

בעקבות בקשה של 3 אזרחים ממדינות אפריקה להגר לאיחוד האירופי בשל רדיפה של השלטונות במדינות המוצא, ורק בגלל נטייתם המינית, החליט בית המשפט של האיחוד האירופי היושב בלוקסמבורג לאפשר קבלת מעמד פליט למי שיוכיח כי הוא נרדף בשל נטייתו המינית

יקבלו מעמד פליט (AP)

סוף לרדיפה בשל נטייה מינית? פליטים העומדים בפני מעצר במדינות המוצא שלהם בשל נטייתם המינית יוכלו לקבל מקלט במדינות אירופה- כך קבע בית המשפט של האיחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חוקים כנגד הומוסקסואלים אשר מביאים למעצרם של אזרחים בשל נטייתם המינית - הם רדיפה לכל דבר", קבעו השופטים בבית המשפט בלוקסמבורג. השופטים הוסיפו כי "לא ניתן לצפות מהומואים להחביא את נטייתם המינית, מכיוון שמדובר בהכחשה עצמית, ובפגיעה בזהות".

הנושא הובא בפני בית המשפט בעקבות בקשתם של שלושה פליטים ממדינות סיירה לאון, אוגנדה וסנגל שבאפריקה, לקבל מעמד פליט בהולנד. ברחבי העולם קיימים חוקים המפלים לרעה הומוסקסואלים ביותר מ-70 מדינות, ובחלקן אף מדובר בעבירה פלילית לכל דבר.

כיום, אמנות בין לאומיות קובעות כי פליטים, אשר נרדפים בשל נטייה מינית, גזע, דת, אתניות, דעות פוליטיות וחברות בקבוצה נרדפת, צריכים להוכיח כי לפחד שלהם מפני רדיפה קיים "ביסוס עמוק". בחקיקה זו, בית המשפט קיבל את ההומוסקסואלים כמופלים לרעה בשל שיוכם לקבוצה נרדפת.

עם זאת, השופטים הוסיפו בהחלטתם כי מדינות רבות ברחבי העולם אינם מבצעים אכיפה אמיתית של החוקים, ולכן על בית המשפט של האיחוד האירופי להמשיך ולקבוע אילו מדינות מבצעים רדיפה וכולאים אזרחים בעלי נטייה מינית "לא חוקית", ובאילו מדינות מדובר בחוקים שלא נאכפים.