דאע"ש השתלט על עמוד טוויטר וצייץ: "צופים במשפחת אובמה"

ח'ליפוּת הסייבר של ארגון הטרור פרצה לעמוד של עיתון אמריקני והפיצה מסרים מאיימים כלפי משפחתו של הנשיא. "יום אהבה עקוב מדם, מישל אובמה", כתבו הפורצים, "אנחנו משמידים את מערכת אבטחת הסייבר של ארצכם מבפנים". הציוצים הפוגעניים נמחקו לאחר דקות ספורות

משפחת אובמה על הכוונת (skynews)

הסייבר-ג'יהאד נמשך: פורצים המזוהים עם ארגון דאע"ש, המכונים "סייבר-ח'ליפוּת", השתלטו היום (שלישי) על דף הטוויטר של העיתון האמריקני "ניוזוויק" – כחודש לאחר הפריצה לעמוד הטוויטר של צבא ארצות הברית. באחד הציוצים שכתבו הפורצים נכתב איום מפורש כלפי נשיא ארצות הברית ברק אובמה ומשפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעבר כעשר דקות נמחקו הציוצים, בהם גם מסמכים – שלטענת הפורצים נגנבו ממחשבי הפנטגון. באחד הציוצים נכתב "יום אהבה עקוב מדם מישל אובמה – אנחנו צופים בך, בבנותייך ובבעלך". כמו כן כתבו הפורצים "Je Suis IS" – אני דאע"ש, בפרפראזה על המסר "אני שארלי" שהפך לנפוץ לאחר הטבח במערכת העיתון הסטירי "שארלי הבדו".

הציוץ המאיים (skynews)

"בזמן שארצות הברית ולוויניה הורגים את אחינו בסוריה, עירק ואפגניסטן, אנחנו משמידים את מערכת אבטחת הסייבר של ארצכם מבפנים – מוג'הידין אמיצים", נכתב בציוץ נוסף.

בעלי העיתון אישרו כי החשבון נפרץ אך הוחזר לשליטת המערכת. "אנחנו מתנצלים בפני קוראינו על כל מסר פוגעני שנשלח מהחשבון במהלך התקופה, ואנו פועלים לחזק את האבטחה במקרים הבאים". 

הפריצה בחודש שעבר

"חיילים אמריקנים, אנחנו באים"

לפני כחודש האקרים הצליחו לפרוץ לעמוד הטוויטר וחשבון היוטיוב של הפיקוד העליון של צבא ארצות הברית - וטענו כי הצליחו לפרוץ למחשבי הפנטגון ולשים ידיהם על מידע צבאי סודי ורגיש. הפורצים פרסמו בעמוד הטוויטר של הצבא האמריקני רשימה של מפקדים בכירים, כולל מידע אישי עליהם. להודעות אלה צורף הכיתוב: "חיילים אמריקנים - אנחנו באים. שמרו על גבכם, דאע"ש".

בפנטגון אישרו כי חשבונות הטוויטר והיוטיוב של הצבא האמריקני נפרצו, אך סירבו להגיב באופן רשמי אודות תוכן המידע שדלף. כשעה לאחר ההשתלטות הושבתו שני העמודים.

"דאע"ש ממשיך במתקפת הסייבר-ג'יהאד", נכתב בהודעה נוספת בעמוד הטוויטר של הצבא האמריקני. "בזמן שארצות הברית ושותפותיה הורגים את אחינו בסוריה, עירק ואפגניסטן, אנחנו פרצנו לרשתות שלכם ולמכשירים האישיים שלכם. לא תזכו לרחמים מאיתנו, כופרים. דאע"ש כבר כאן, בתוך המחשבים שלכם, בכל בסיס צבאי. אנחנו יודעים הכל עליכם, על נשותיכם ועל ילדיכם. חיילי ארצות הברית, אנחנו צופים בכם".