האם ארה"ב תיפרד בקרוב משומן הטראנס?

אחרי האיסור על כוסות משקה ענקיות בניו יורק, האמריקנית ממשיכים להילחם במגפת השמנת היתר בארצם: מנהל התרופות והמזון הפדרלי מציע לאסור שימוש בשומן טראנס, שומן הנפוץ מאוד בחטיפים ובמוצרים קפואים ונחשב לממכר ולא בריא. האגודה האמריקנית למלחמה במחלות הלב הגיבה: "מדובר בהתקדמות בכיוון הנכון"

האם ארה"ב תיפרד בקרוב משומן הטראנס? (AP)

מנהל התרופות והמזון של ארה"ב, ה-FDA, הגיש היום (ה') הצעה שתאסור שומני טראנס מלאכותיים במזון מעובד, בטענה כי הסרתם ממוצרי המזון תמנע את מותם של לא פחות מ-7,000 אמריקנים מדי שנה ממחלות לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההצעה, חלק מהשומנים ההידרוגנציים, שמהווים חלק עיקרי בייצור שומן טראנס ונחשבים לממכרים, לא יותרו לשימוש כללי והשימוש בהם יתאפשר רק לאחר קבלת אישור מיוחד מהארגון.

ההחלטה לא תשפיע על מוצרי חלב ומוצרים טבעיים מן החי, בהם מצוי סוג השומן הזה באחוזים קטנים. עם זאת, שומני טראנס מצויים במגוון מוצרי מזון מעובדים כמו עוגיות, עוגות, פיצות קפואות ומלבין קפה שמאוד נפוץ בארצות הברית.

האגודה האמריקנית למלחמה במחלות הלב שיבחה את ה-FDA על ההחלטה ואמרה כי מדובר בהתקדמות. ההצעה תועבר כעת לעיון הציבור למשך חודשיים, ולאחר מכן ידון בה שוב צוות המנהלים של הסוכנות.