טורקיה: תינוקת נמכרה לעיני המצלמות

משטרת איסטנבול גירשה מהמדינה צעירה שניסתה למכור את בתה הפעוטה לזוג ממוצא טורקי החי בגרמניה תמורת 2,000 דולר. העסקה, שהתבצעה בשירותים שדה התעופה בעיר, הופסקה לאחר שהאישה תועדה במצלמות החוקרים

מקרה מזעזע בו נמכר תינוק נחשף בטורקיה: אישה מטורקמינסטן גורשה מהמדינה לאחר שהתברר כי ניסתה למכור את בתה בסכום של כ-2,000 דולרים לזוג גרמני ממוצא טורקי. העסקה תועדה על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משטרת איסטנבול עצרה את הצעירה בת ה-22 כשהגיעה להיפגש עם בני הזוג בשדה התעופה בעיר. הצעירה, דינארה, ככל הנראה התגוררה בטורקיה באופן בלתי חוקי. היא ילדה את בתה בחשאי ואז הציעה אותה למכירה ברשת האינטרנט. 

לטענת החוקרים, היא יצרה קשר עם בני הזוג מגרמניה ואלו תיאמו עמה פגישה בשירותים בשדה התעופה. על פי הדיווח בתקשורת הטורקית, השניים קבעו ששם ישלמו את הסכום הנדרש בעבור התינוקת ואז תתבצע העסקה.

הם לא חשבו ששם יחכו להם השוטרים עם מצלמה. מהתיעוד עולה כי דיאנרה הגיעה לשדה התעופה יחד עם אמה במונית. היא פנתה לכיוון השירותים לאחר פגישה מהירה עם האם הפוטנציאלית, כשהיא נושאת בידה השמאלית עריסה ניידת ובה בתה הקטנה.  

השוטרים עצרו את העסקה

מיד לאחר שהמהלך נקלט במצלמות, התערבו השוטרים ומנעו מהעסקה לצאת אל הפועל. התינוקת, כבת ארבעה חודשים, נלקחה והרשויות הורו על גירושה של דינארה מהמדינה. בני הזוג שהתכוונו לקנות את התינוקת נלקחו לחקירה, שם הכחישו את ההאשמות עד שהוצגו בפניהם התמונות והעתקי ההתכתבות בינם לבין האם.

תופעת הסחר בפעוטות מסעירה לאחרונה את הרשויות ברחבי אירופה. פניה של הילדה מריה הפכו מוכרות ברחבי העולם כולו לאחר שנמצאה בידי צוענים שטענו כי נקנתה מאימה הבולגרית. מקרה אחר הנוגע לנטישת ילדים הוא פרשיית היעלמותה של מדלין מקיין הבריטית. הרשויות במדינה עדיין ממשיכות בניסיונות לאתר קצה חוט באשר לגורלה של הילדה שאחת האפשרויות היא שהיא נמכרה.