מסעדות בפריז נוהגות להושיב את לקוחותיהן על פי מראה חיצוני

המארחות הפכו לסלקטוריות: 2 מסעדות אופנתיות בבירת צרפת נהגו להושיב את לקוחותיהן על פי המראה החיצוני שלהם. הלקוחות ה"יפים" הושבו בחזית המסעדה, בעוד ה"מכוערים" נדחקו לפינות בהן קשה להבחין בהם

סועדים הושבו על פי המראה. ארכיון (חדשות 2)

בפעם הבאה שתזמינו מקום במסעדה, כדאי שתבדקו היכן מושיבים אתכם: שתי מסעדות יוקרתיות בפריז מואשמות בכך שהושיבו את הסועדים בהן על פי מראם החיצוני - כך פורסם ב"טלגרף" הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסעדות "לה ז'ורז'ס" שבמרכז פומפידו ו"קפה מרלי", הצופה על מוזיאון הלובר, נהגו להושיב בעלי מראה חיצוני טוב יותר בחזית המתחם כדי שיעלו את ערך המקום. את בעלי המראה הלא מחמיא נהגו להושיב בפינות המסעדה - היכן שקשה יותר להבחין בהם.

המסעדות נמצאות בבעלות קבוצת האחים תיירי וג'ילבר קוסטס, החולשת על מספר בתי מלון, בתי קולנוע ומסעדות ברחבי בירת צרפת, מואשמת בתחקיר באפליה של לקוחותיה רק על בסיס האופן בו הם נראים.

האחים, אם תהיתם, אינם מתביישים בסלקציה שעורכות המארחות במסעדה וסיפרו כיצד השיטה עובדת: "אלה שנראים טוב מובלים למקומות הטובים שם יכולים לראות אותם בקלות", הם סיפרו. "באשר ללקוחות שלא נראים טוב - אנחנו נאלצים להוביל אותם לפינות המסעדה".

אין התחייבות למקום ישיבה בהזמנה בטלפון

על פי התחקיר, אם המאחרות היו חלילה מועדות ומושיבות סועדים בעלי מראה שלא לטעמם של הבעלים בכניסה למסעדה, הן היו זוכות לנזיפות כמו "למה שני המכוערים יושבים בכניסה? כולם יכולים לראות אותם כשהם נכנסים וזה רע לתדמית שלנו".

היחידים שזכו להימנע מהמיון המביך הם מפורסמים וסלבריטאים שהגיעו למסעדה. אותם היו המארחות מושיבות מול קו הרקיע של פריז, לא משנה מה גילם או כיצד הם נראים.

ומה בנוגע להזמנת מקומות מראש בטלפון? על מנת לעקוף את הבעיה המסובכת הזאת, למזמינים נמסר כי אין אפשרות להתחייב על מיקום הישיבה במסעדה. ללקוחות נאמר: "אנחנו נעשה מה שאנחנו יכולים, אבל אנחנו לא יכולים להבטיח שום דבר". רק כאשר הגיעו הלקוחות למסעדה, קיבלו המארחות "אור ירוק" להושיב אותם במרפסת או בחזית.

אחד ממנהלי המסעדה לא הכחיש את קיומם של הכללים הנוקשים ורק אמר: "זה קצת מסובך לענות". דובר האחים קוסטס אמר ל"טלגרף" כי "אין להם תגובה".