אובמה מאשר: החטופה לא בחיים

פעילת זכויות האדם האמריקנית בת ה-26 שהוחזקה בידי ארגון הטרור נהרגה. במשפחתה הגיבו בכאב רב: "אנחנו שבורי לב - היא הקדישה את כל חייה הקצרים לעזור לאלו שנמצאים במצוקה וזקוקים לחירות". ארגון דאע"ש טען כי מולר נהרגה במתקפה הירדנית בסוריה - והעביר מידע למשפחתה של הצעירה

"שבורי לב", קיילה ג'ין מולר (Facebook)

סוף עצוב לחייה של פעילת זכויות האדם האמריקנית: הוריה של קיילה ג'ין מולר, עובדת הסיוע האמריקנית שהוחזקה בידי דאע"ש, אישרו היום (שלישי) כי בתם בת ה-26 נהרגה, ככל הנראה בסוריה. בימים האחרונים עוד הבעיה המשפחה תקווה כי השמועות אינו נכונות, אך לדבריהם ארגון הטרור העביר להם מידע חדש - ששבר את ליבם והוכיח כי בתם נהרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם הבית הלבן והנשיא אובמה אישרו כי מולר מתה, וטענו כי השובים שלה העבירו "מידע נוסף" במהלך סוף השבוע שהוביל לאימות. "אנחנו נמצא את הטרוריסטים האחראים למותה ונביא אותם לדין, לא משנה כמה זמן זה ייקח", הוסיף אובמה. "דאע"ש הוא ארגון טרוריסטי ומלא שנאה, שפעולותיו מנוגדות לרוח החופש שקיילה יצגה".

"בשם העם האמריקני, מישל ואני מביעים את תנחומינו הכבדים ביותר למשפחתה. המדינה כולה חולקת את האבל", אמר הנשיא. אובמה ציין כי מולר עבדה והתנדבה בישראל, ברשות הפלסטינית וגם בהודו: "המסלול שלה הוביל אותה לטורקיה ולסיוע לפליטים סורים". 

"אנחנו שבורי לב - קיבלנו מידע שהיא מתה", אמרו ההורים בהודעה לתקשורת. "היא הייתה פעילה הומניטרית רחומה ומסורה. היא הקדישה את כל חייה הקצרים לעזור לאלו שנמצאים במצוקה וזקוקים לחירות, צדק ושלום".

האישה המערבית היחידה שנתפסה ע"י דאע"ש (טוויטר)

מולר היא האמריקנית הרביעית שנהרגת או מוצאת להורג לאחר שנפלה בשבי הארגון מאז חודש אוגוסט האחרון - והאישה המערבית הראשונה שנתפסה בידי הארגון עד כה. ארגון דאע"ש טען כי מולר הצעירה נהרגה במתקפה הירדנית באזור העיר א-רקה - "הבירה" של המדינה האסלאמית בסוריה. המשפחה לא פירטה היום כיצד נהרגה מולר.

מולר נפלה בשבי ארגון הטרור בסוריה באוגוסט 2013, ועד השבוע האחרון אסרה משפחתה של מולר לפרסם את שמה, מחשש שהדבר יעמיד אותה בסיכון גבוה יותר. בסוף השבוע הארגון טען כי מתקפת הנקם של ירדן - שהגיעה לאחר הוצאתו להורג של הטייס הירדני - גרמה למותה של האמריקנית.

"כוחות הקואליציה הפושעים הפציצו אתר מחוץ לא-רקה היום בצהריים, בזמן תפילות יום השישי", הודיעו בארגון הטרור. "המתקפות מהאוויר על האתר נמשכו יותר משעה", הוסיפו. בהודעה פרסמו חברי ארגון הטרור הרצחני פרטי זהות שונים של מולר ואת מספר הטלפון שלה.