ראש אמ"ן בזמן משט המרמרה: "שני הצדדים עשו טעויות"

העיתון "טורקיש וויקלי" דיווח כי ראש אגף המודיעין לשעבר האלוף במילואים עמוס ידלין אמר כי הפעולה על המרמרה הייתה טעות שאסור שתחזור, אולם בשיחה עם חדשות 2 Online הכחיש ידלין את הדברים. לטענתו, שני הצדדים עשו טעויות והוא מביע תקווה כי דבר כזה לא יחזור על עצמו

המרמרה - היתה טעות? ידלין, ארכיון (חדשות 2)

ראש אגף המודיעין לשעבר, האלוף במילואים עמוס ידלין, התייחס בריאיון לעיתון "טורקיש וויקלי" לפרשיית המרמרה ואמר כי שני הצדדים עשו טעויות. ידלין הביע תקווה כי דבר כזה לא יחזור על עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון הטורקי אף ייחס לאלוף במילואים את הציטוט הבא: "מה שהתרחש על המרמרה היה טעות גדולה". אולם בשיחה עם חדשות 2 Online, הכחיש ידלין את הציטוט וטען בתוקף שלא אמר זאת. כשנשאל על ידי הטורקים אם היה פועל באותו האופן היום אמר ידלין, לפי הדיווח, כי שום דבר דומה למה שהתרחש על המרמרה אז - לא היה קורה היום.

ידלין היה אחד הבכירים הישראליים שעמדו על המוקד במשפט שביקשה טורקיה לפתוח בעקבות פרשת המרמרה. במסגרת המשפט, התביעה בטורקיה ביקשה לגזור על הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, מפקד חיל הים לשעבר אליעזר מרום (צ'ייני), ראש אמ"ן לשעבר עמוס ידלין וראש להק המודיעין לשעבר בחיל האוויר אבישי לוי, 9 מאסרי עולם מצטברים.

לאחרונה חלה הפשרה מסויימת ביחסי ישראל-טורקיה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר למקבילו הטורקי ארדואן והתנצל על אירועי המרמרה. לאחר מכן החלו גם שיחות על מתן פיצויים למשפחות הרוגי המרמרה - שעד כה לא נשאו תוצאות. אך הפרשה האחרונה, במסגרתה, לפי דיווח ה"וושינגטון פוסט", הסגירה טורקיה את פעילות המוסד נגד אירן לטהרן - הוסיפה מתח ליחסים בין המדינות.