האו"ם: ריכוז גזי החממה באטמוספרה הגיע לשיא חדש

הדוח השנתי של ארגון המטאורולוגיה העולמי מצביע על החרפה בתהליך ההתחממות הגלובלית. "מזג האוויר נהיה קיצוני יותר, קרחונים נמסים ופני הים עולים", הזהיר מזכ"ל הארגון שהזהיר: "אם לא נפעל כעת – אנו מעמידים בסכנה את עתיד הדורות הבאים"

שיא חדש בפליטת גזי החממה (רויטרס)

בשורות מדאיגות לכדור הארץ: ריכוז גזי החממה, הגורמים להתחממות הגלובלית, הגיע לשיא חדש באטמוספרה בשנת 2012 - כך עולה מהדוח השנתי של ארגון המטאורולוגיה העולמי של האו"ם. "לשינויי האקלים עלולות להיות השלכות הרסניות על כדור הארץ", הזהיר מזכ"ל הארגון במסיבת עיתונאים מיוחדת בז'נבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנתונים מדגישים שוב כיצד גזי החממה, הנוצרים כתוצאה מפעילות בני אדם, מפרים את האיזון הטבעי של האטמוספרה שלנו", אמר המזכ"ל מייקל ג'ראד. "האקלים שלנו משתנה. מזג האוויר נעשה קיצוני יותר, קרחונים נמסים ופני הים עולים".

ריכוז הפחמן הדו חמצני, האחראי ל-80% מהאפקט של גזי החממה, עלה בשנה החולפת ב-0.56%. עלייה חלה גם בריכוז גזי מתאן וחמצן דו חנקני. הנתונים החדשים מהווים מכה קשה ליעד שהציב האו"ם - עלייה של שתי מעלות בטמפרטורה הממוצעת עולם מאז המהפכה התעשייתית. התחזית הנוכחית של ארגון איכות הסביבה של האו"ם קובע כי במקרה הטוב ביותר - פליטת גזי החממה עד סוף העשור הנוכחי תהיה גבוהה ב-18% מהיעד שהוצב.

"על פי הדוח, אם נמשיך בגישת 'עסקים כרגיל', הטמפרטורה הממוצעת בעולם מאז המהפכה התעשייתית עשויה לעלות ב-4.6 מעלות עד סוף המאה ואפילו לרמות גבוהות יותר בחלקים מסוימים של העולם", אמר המזכ"ל במסיבת העיתונאים. "עצירת שינויי האקלים תדרוש הפחתה משמעותית ומתמשכת בפליטת גזי החממה. עלינו לפעול כעת, אחרת אנו מעמידים בסכנה את עתיד ילדינו, נכדינו ודורות רבים נוספים. הזמן אינו עומד לצידנו".