ראש עיר חדש לניו יורק: ביל דה-בלזיו

אחרי 12 שנה, ראש עיר חדש לתפוח הגדול: איש המפלגה הדמוקרטית ביל דה-בלזיו נבחר, כצפוי, ברוב גדול לראשות עיריית ניו יורק במקומו של מייקל בלומברג. במדינת וירג'יניה גבר טרי מקוליף מהמפלגה הדמוקרטית על המועמד הרפובליקני קוצ'ינלי, ובני ג'רזי זכה בקלות הרפובליקני כריסטי לכהונה נוספת

ראש העיר הנבחר דה-בלזיו (רויטרס)

לא רק בישראל ספרו קולות בבחירות מקומיות הלילה (ג') אלא גם בכמה מדינות ארצות הברית, וכצפוי - לאחר 12 שנים יש לניו יורק ראש עיר חדש: ביל דה-בלזיו מהמפלגה הדמוקרטית נבחר ברוב גדול, וגבר על ג'ו להוטה הרפובליקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דה-בלזיו יחליף את מייקל בלומברג, שכיהן שלוש כהונות רצופות. דה בלזיו, בן 52, נחשב לאיש האגף השמאלי במפלגה הדמוקרטית. הוא צייץ בטוויטר לאחר פרסום התוצאות: "תודה לך ניו יורק". בכך יהפוך דה-בלזיו לראש העיר הדמוקרטי הראשון של ניו יורק מאז שנות ה-80.

במרוץ נוסף וצמוד הרבה יותר, בבחירות לתפקיד מושל מדינת וירג'יניה, גבר הדמוקרט טרי מקוליף על המועמד הרפובליקני, איש תנועת הימין "מסיבת התה" קן קוצ'ינלי. מקוליף זכה בניצחון דחוק למדי של 47% תמיכה לעומת 46% של יריבו. בשאר הקולות זכה מועמד עצמאי.

ראש העיר היוצא בלומברג (פורבס)

מקוליף נחשב למקורב לבני הזוג ביל והילרי קלינטון, וניצחונו הוא הישג משמעותי לנשיא אובמה לקראת הבחירות לקונגרס בשנה הבאה. הנושא המרכזי של מערכת הבחירות בוירג'יניה היה רפורמת הבריאות - אותה ינסה כעת מקוליף להרחיב כשייכנס לתפקידו.

כריס כריסטי, מושל ניו ג'רזי הפופולרי מהמפלגה הרפובליקנית, זכה גם הוא בכהונה נוספת בקלות רבה, עם 69% תמיכה לעומת 39% של יריבתו, סנאטורית מהמפלגה הדמוקרטית. שמו של כריסטי מוזכר כמועמד רפובליקני אפשרי בבחירות לנשיאות בשנת 2016, כך שבהחלט ייתכן שזו כהונתו האחרונה בתפקיד מושל ניו ג'רזי.