דיווח: ראש סבא"א יבקר בטהרן

על רקע סבב שיחות נוסף בין אירן למעצמות, שייערך מחרתיים בז'נבה, מדווחת התקשורת באירן כי יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית יוקיה אמנו יגיע בשבוע הבא לפגישות בטהרן. ביקורו ייערך במסגרת המאמצים לבלום את תכנית הגרעין האירנית - בתמורה להסרת הסנקציות

ראש סבא"א יוקיה אמאנו (רויטרס)

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית יוקיה אמאנו מתכנן לבקר בטהרן בשבוע הבא - כך מדווחת היום הטלוויזיה האירנית. התקשורת באירן מצטטת את ראש סוכנות הגרעין האירנית עלי אכבר סאלחי, שהביע תקווה כי שני הצדדים יגיעו להסכמה במהלך ביקורו של אמאנו, אך לא הוסיף פרטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ואירן החלו בסדרה של פגישות ומגעים מאז תחילת 2012, אחרי האשמות שהעלו מספר מדינות במערב, כולל ישראל, שלפיהן אירן מפתחת נשק גרעיני. אירן מכחישה את ההאשמות וטוענת שתכנית הגרעין שלה מיועדת למטרות אזרחיות. מחרתיים צפוי להיפתח סבב נוסף של שיחות בז'נבה בין נציגי אירן והמעצמות בנושא תכנית הגרעין.

אירן קוראת לפירוק מוחלט - כלל עולמי של הנשק הגרעיני

בימים האחרונים הביעו גם המנהיג העליון חמנאי וגם הנשיא הנבחר רוחאני פסימיות לגבי תוצאות השיחות עם המערב. שגריר אירן לאו"ם מוחמד חזאי אמר אמש במהלך פגישה של וועדת פירוק הנשק של האו"ם כי "הפירוק המוחלט של הנשק הלא אנושי הזה הוא האחריות היחידה שיש נגד האיום הזה שמרחף מעל האנושות".

בחירתו של הנשיא חסאן רוחאני, שנתפס כמנהיג מתון, הביאה לחידוש המשא ומתן בין אירן למעצמות. גם בוושינגטון וגם בבירות אירופה מקווים לשמוע קול חדש מטהרן, כשמנגד, בישראל סבורים ש"מתקפת החיוכים" האירנית רק נועדה למשוך זמן וכי טהרן לא תוותר על פיתוח נשק גרעיני.