מפקד ממשמרות המהפכה מת בסוריה

אירן הכחישה מספר פעמים שהיא מעורבת באופן ישיר במלחמת האזזרחים בסוריה, אבל היום סוכנות הידיעות האירנית מדווחת שאחד ממפקדי משמרות המהפכה של אירן מת במהלך הקרבות בדרום דמשק

דרום דמשק - מוקד לחימה (רויטרס)

מפקד במשמרות המהפכה של אירן נהרג בסוריה אחרי שהגיע להתייצב להגנת מסגד שיעי בדמשק, כך מדווחת היום סוכנות הידיעות האירנית מאהר. על פי הידיעה, מוחמד ג'מליזדה ראש משמרות המהפכה בחבל חבל קרמאן הדרום מזרחי נהרג בימים האחרונים על ידי טרוריסטים מהזרם הסוני הוואהבי. איש מחוץ לאירן לא אישר או הכחיש את הדיווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'מליזדה, בוגר מלחמת אירן - עירק, לא הגיע לסוריה כלוחם אלא כאיש פרטי שמגיע להגן על מסגד סאיידה זינאב בדרום דמשק. על פי האמונה השיעית, במסגד קבורה נכדתו של הנביא מוחמד. במקום משתוללת לחימה עזה מאז תחילת מלחמת האזרחים במדינה לפני כשנתיים.

על פי הטענות בגורמי מודיעין במערב, אירן - בת בריתה של בשאר אסד - מספקת מיליארדי דולרים בסיוע למשטר הסורי יחד עם סיוע וייעוץ צבאי. ארגון החיזבאללה, הזרוע שאירן שולחת למזה"ת, מעורבת בלחימה הסורית לצידו של אסד אבל טהרן טוענת שכוחותיה לא שותפים ללחימה לצידו של הצבא הסורי. למרות הטענות, במהלך החודשים האחרונים פורסמו מספר פעמים תמונות של אנשי צבא אירנים מסיירים בסוריה לצד אנשיו ובכירי הצבא של אסד.