רוחאני על חידוש שיחות הגרעין: "לא אופטימי"

לקראת חידוש המשא ומתן בין אירן למעצמות בהמשך השבוע, ההנהגה האירנית ממשיכה להצהיר על חוסר האמון שלה בתהליך. נשיא אירן חסן רוחאני הצטרף לדבריו של האייתולה עלי חמינאי, ואמר כי הוא פסימי בנוגע לשיחות. גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התייחס היום למשא ומתן המתחדש ואמר כי "הנטל הוא על טהרן"

רוחאני לא אופטימי (AP)

אחרי שאתמול מנהיגה הרוחני של אירן הביע ספקנות בנוגע להצלחת שיחות הגרעין עם המערב, היום (ב') הצטרף גם נשיא אירן לעמדת המנהיג והצהיר כי הוא "אינו אופטימי" לקראת חידוש השיחות עם המעצמות בהמשך השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות האירנית דיווחה כי הנשיא חסן רוחאני הצהיר היום כי "הממשל אינו אופטימי בנוגע למשא ומתן הנוכחי ולעמדות המערב", אך הוסיף: "זה לא אומר שאנו לא צריכים לקוות שנפתור את הבעיות". על פי הדיווח, ה"בעיות" אליהן מתייחס נשיא אירן הן הסנקציות הכלכליות שמפעיל המערב על ארצו.

גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התייחס היום לחידוש השיחות בהמשך השבוע בז'נבה. "הנטל להוכיח כי מדובר בתכנית למטרות שלום הוא על טהרן", אמר קרי במסיבת עיתונאים עם שר החוץ הסעודי, והבטיח כי המעצמות לא יאפשרו לאירן להשיג נשק גרעיני.

מנהיגה העליון של הרפובליקה האסלאמית, עלי חמינאי, התייחס גם הוא לשיחות המתחדשות ואמר כי הוא לא תולה תקוות בהידברות בין אירן למעצמות. ערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל מיאדין" דיווח אתמול (א') כי חמינאי אמר לסטודנטים באירן: "קיומן של השיחות לא מפריע לי, אבל אני לא אופטימי בנוגע לתוצאותיהן. אם תהיה תוצאה, זה טוב, ואם לא - עלינו לסמוך על עצמנו. אירן לא תיפגע מהשיחות".