צפו: לצלול עם מיליוני סרדינים

סלבדור לאו, המכנה עצמו כצלם הפפראצי של הים, תיעד את ביקורו מתחת למים סמוך לאחד מאיי הפיליפינים לצד להקת ענק של סרדינים שנעה כגוף אחד. "זה אחד הדברים היפים שראיתי בחיי", סיפר בהתרגשות

סלבדור לאו, צלם בן 37, ממתין לתקופה זו בשנה בכדי להשיג צילומים מרהיבים של הנעשה מתחת למים. "בכל פעם שאני יורד לצלול אני עושה זאת עם המצלמה", סיפר בהתלהבות. הפעם, הוא מפרסם סרטון שמתעד להקה של מיליוני סרדינים - שנעה כגוף אחד מול הפיליפינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאו, המכנה עצמו כצלם פפראצי ימי, יצא אל חופי מואלבואל שבפיליפינים בתקווה למופע תת ימי מרהיב ביופיו - הרבה מעבר לזה שהיה עד לו בשנים הקודמות. הסרטון שאותו פרסם אמש לאחר שנים של צילומים מתחת למים, הוגדר על ידו כאחד המראות היפים שראה מימיו. "זה מאוד יוצא דופן לראות להקת סרדינים בגודל שכזה", שחזר בהתרגשות. "אתה צריך למצוא את אתרי הצלילה הנכונים ולהיות ערני כל הזמן כדי לראות לאן להקות הדגים מגיעות".  

לאו לא מוכן לגלות את הסוד שלו בדרך להשגת הצילומים המרהיבים. "צריך להתקרב מאד, לשמר על המרחק אבל בעדינות", הסביר. לדבריו, רוב הצלמים בעולם לא מצליחים לתעד מראות מדהימים מתחת למים כמותו, משום שהם נלחצים ומתעצבנים.

העובדה שהתמונות המדהימות צולמו במואלבואל אינה מפתיעה במיוחד. מדובר בחלקו הדרומי של האי קרן בפיליפינים, שמהווה מוקד משיכה לתיירים רבים ולצוללנים מרחבי העולם. רבים מהם מרחיקים עד למיצרי טאהול שבאזור בכדי להיווכח בעושר החיים התת-ימיים.