ארגנטינה: "מות התובע ניסמן שווה לניסיון הפיכה"

גורמים בממשל הארגנטינאי טוענים כי המוות המסתורי של התובע אלברטו ניסמן הוא חלק ממזימה להפיכה פוליטית במדינה כדי להחזיר לשלטון את מפלגת האופוזיציה. "ממשל קירשנר כבר התמודד בעבר עם כוחות אפלים שניסו לזעזעו", אמר אישיות בממשל בבואנוס איירס. במקביל, נסיבות הרצח עדיין נחקרות

נשיאת ארגנטינה קירשנר, ארכיון (רויטרס)

תעלומת מותו של אלברטו ניסמן: אנשי ממשל בארגנטינה טוענים כי מותו של התובע ימים ספורים לאחר שהאשים את הנשיאה כריסטינה קירשנר בפלילים - הוא למעשה ניסיון להפיל את השלטון. כך, נסיבות מותו של התובע היהודי הופכות להיות מחקירת רצח למשבר פוליטי מהחמורים עימם נאלצה הנשיאה להתמודד במהלך שבע שנות שלטונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו ניצבים בפני ניסיון להפלת הנשיאה הנוכחית והחזרתה לשלטון של המפלגה הניאו-ליברלית", הצהיר גוסטבו לופז, מזכיר הממשלה המקומית. "ממשל קירשנר כבר התמודד בעבר עם כוחות אפלים שניסו לזעזעו כמו אינטרסים כלכליים בינלאומיים, סחר בנשק והלבנות כספים. האופוזיציה מנצלת את המצב לנקמה - הם לא יכולים לשאת בכך שניבחר שוב, ואם הם יצטרכו לעורר סערה פוליטית למען השגת מטרתם, הם יעשו זאת.

ניסיון הפיכה? התובע ניסמן, ארכיון (רויטרס)
ניסמן, שחקר את הפיגוע במרכז היהודי בבואנוס איירס ב-1994 בו נהרגו 85 בני אדם, והאשים את הנשיאה בטיוח אחריותם של בכירים אירניים לפיגוע. הוא התגלה ירוי בדירתו בינואר האחרון כשלצד גופתו נמצא אקדח. חקירת המשטרה נמשכת, ובעוד בהתחלה דובר כי ניסמן התאבד בהמשך הודיעו החוקרים כי ניסמן נרצח.

כמה עיתונאים בכלי התקשורת המקומיים מאשימים את הממשל במעורבות במוות, אך הנשיאה קירשנר טוענת כי זוהי אינה אלא מזימה להכפשת שמה. כך או כך, החקירה עדיין נמשכת. העיתונאי שחשף את דבר מותו של ניסמן נמלט לישראל בחודש שעבר בטענה שחייו בארגנטינה נתונים בסכנה.