חמינאי: אדלסון צריך לקבל סטירה

בנאום מול סטודנטים באוניברסיטת טהרן, התייחס מנהיגה הרוחני של אירן לאמירותיו של איש העסקים היהודי-אמריקני, שהציע "להטיל פצצה אחת במדבר, ולהגיד שהבאה תיפול בטהרן". "צריך לסטור לקשקשנים האלה", אמר חמינאי

לארה"ב אכפת רק מישראל. חמינאי (AP)

"אם האמריקנים אומרים את האמת לגבי כוונותיהם הרציניות בנוגע למשא ומתן עם אירן, הם צריכים לסטור לקשקשנים הללו". כך אמר היום (א') מנהיגה הרוחני של אירן, אייתוללה עלי חמינאי, ורמז להתבטאותו החריגה של איש העסקים היהודי-אמריקני שלדון אדלסון. אדלסון אמר בחודש שעבר כי יש "לזרוק פצצה אחת במדבר, ואז להגיד שהבאה תהיה בטהרן". דבריו של חמינאי נאמרו בנאום באוניברסיטה בטהרן, ערב הארבעה בנובמבר - יום השנה להשתלטות על השגרירות האמריקנית באירן בשנת 1979.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הממשלה (האמריקנית) שוגה בהזיות שהיא אחראית על שאר העולם ועל ענייני הגרעין. אין לה זכות להטיף מוסר למדינה אחרת בנושאים הללו", המשיך חמינאי, בהתייחסו למשא ומתן המתנהל בין הרפובליקה האסלאמית לשש מעצמות המערב.

"צריך לקבל סטירה". אדלסון (רויטרס)

"היום, לאמריקנים אכפת רק מהישות הציונית", הוסיף, והשתלח גם בישראל: "מאז המהפכה האסלאמית אמרנו כל העת כי אנו מאמינים שהמשטר הציוני אינו לגיטימי כלל והוא משטר ממזרי".

בסוף החודש שעבר קרא שלדון אדלסון, היהודי העשיר בעולם ומו"ל "ישראל היום", לנשיא ארה"ב ברק אובמה להטיל פצצת אטום "במרכז טהרן". במפגש עם סטודנטים בניו יורק אמר אדלסון כי על אובמה להטיל פצצת אטום במדבר בנברסקה ואז לאיים על הרפובליקה האסלאמית כי הפצצה הבאה "תיפול במרכז אירן". כך, לטענתו, תופסק החתירה לנשק גרעיני.