קרי מבקר בקהיר: "שותפים של העם המצרי"

על רקע המתיחות ביחסים בין ארה"ב למצרים, פתח מזכיר המדינה במפתיע את מסע הדילוגים שלו באזור דווקא בקהיר. זה הביקור הראשון שלו במצרים מאז הדחתו של מורסי, וקרי הודה שאלה "זמנים קשים" ביחסים בין המדינות, אבל הבטיח שארה"ב תמשיך לתמוך "במסע של מצרים לעבר דמוקרטיה"

קרי ופאהמי בקהי היום (רויטרס)

על רקע המתיחות ביחסי ארה"ב-מצרים, פתח היום (א') מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי את סיורו במזרח התיכון, שבמהלכו יבקר בישראל, ברשות הפלסטינית, במרוקו ובאלג'יריה, דווקא בקהיר. במצרים זועמים על וושינגטון בעקבות החלטתה להפסיק את הסיוע הצבאי (בסכום של יותר ממיליארד דולר) והכתף הקרה שמקבל המשטר הנוכחי אחרי הדחתו של מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרי , הדיפלומט האמריקני הבחיר ביותר שמגיע למצרים מאז הדחת מורסי, אמר במהלך מסיבת עיתונאים שכינס יחד עם שר החוץ המצרי נאביל פהמי כי "מצרים ניצבת בפני אתגרים קשים" וכי היחסים בין שתי המדינות נמצאים ב"זמנים בעייתיים". הוא קרא למצרים "להמשיך במסע שלהם לעבר דמוקרטיה".

בביקור הראשון שלו במצרים מאז חודש יולי, אז תפס הצבא המצרי את השלטון מידי האחים המוסלמים, הדגיש קרי כי "ארה"ב היא חברה ושותפה של העם המצרי ורוצה לתרום להצלחתה של האומה".

מקהיר קרי יטוס קרי לריאד בירת סעודיה, כשבהמשך השבוע הוא ימשיך לירושלים ולרמאללה.