צפו: הלפיד האולימפי בצפון הקפוא

רוסיה ממשיכה להיערך לקראת אירוח אולימפיאדת החורף בסוצ'י בפברואר הקרוב. עד שהאולימפיאדה עצמה תתחיל, ממשיך הלפיד האולימפי לעשות את דרכו בכל רחבי המדינה והיום הוא הגיע לנופיה הקפואים בצפון רוסיה

האש האולימפית ממשיכה לעשות את דרכה ברוסיה לעבר סוצ'י, לקראת משחקי החורף שייפתחו ב-7 בפברואר. הלפיד האולימפי הגיע היום (א') לחבל האוטונומי בצפון הרחוק, ננטס, סמוך לאוקיאנוס הארקטי. החברים בוועדה המארגנת רצו בין הנופים הקבועים יחד עם ספורטאים רוסיים ועדרי איילים לידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלפיד שצפוי לסיים את דרכו לאחר 123 ימים, הגיע לאזור הקפוא בצפון מערב המדינה ביום ה-28 למסעו. מוסקווה מנצלת את הדרך של הלהבה האולימפית כדי להציג לעולם את נופיה המגוונים של רוסיה, מהטונדרה שבה אוכלוסיית האיילים גדולה מהאוכלוסייה האנושית, ועד הכפרים במזרח.

על פי הדיווחים, רוסיה משקיעה 50 מיליארד דולר על המשחקים, יותר מכל אולימפיאדת חורף בעבר. בשבוע שעבר, במהלך המסע צפונה, נתקל הלפיד במפגינים משורות "גרינפיס" שניצלו את תשומת הלב סביב הלפיד והציבו שלטים נגד הקידוחים בצפון המדינה. מתנגדי השלטון הרוסי טוענים שחלק גדול מהכספים שהושקעו באולימפיאדה, הגיעו לכיסי מקורביו של הנשיא.

בעיה נוספת שמטרידה רבים לקראת פתיחת המשחקים היא העובדה שהאולימפיאדה נערכת בסוצ'י, עיירת נופש סמוך לים השחור במערב הקווקז שלעומת הנופים מצפון רוסיה, חמים בהרבה. הטמפרטורה שם בחודשי החורף, נעה סביב 10 מעלות.