החשוד בחטיפת מדלן: "מכור להרואין ששדד דירות נופש"

פרטים חדשים מתגלים על האדם החשוד בחטיפת הילדה מדלן מקאן: האיש, יליד האי קייפ ורדה שבאפריקה, היה מכור להירואין שהתפרנס משוד של דירות נופש. הוא נהרג בתאונת טרקטור ב-2009, והמשטרה חושדת שהוא חטף את מדלן כנקמה על כך שפוטר מעבודתו. המשטרה בפורטוגל מאמינה שהוא הרג את מדלן לאחר חטיפתה

הילדה הנעדרת מדלן מקאן (AP)

המשטרה בפורטוגל מעלה תיאוריה חדשה לגבי גורלה של הילדה הבריטית מדלן מקאן, שנעלמה בשנת 2007, כשהייתה בת 4, באתר נופש במדינה. המשטרה חושדת שעובד לשעבר באתר הנופש חטף את מדלן כנקמה לאחר שפוטר, לאחר שנתפס גונב מחדריהם של האורחים כדי לממן את התמכרותו לסמים. הוא עצמו נהרג בתאונה ב-2009.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד, אוסלידס מונטריו, נחקר על ידי המשטרה לאחר היעלמותה של מדלן כפי שכל עובדי אתר הנופש נחקרו. הוא עבד עד לפיטוריו במסעדה של אתר הנופש, בו מדלן והוריה נפשו בעת היעלמותה במאי 2007.

חבריו של מונטריו המנוח מכחישים כל קשר שלו לאירוע. אחד מחבריו הקרובים אמר לעיתון הבריטי הדיילי מירור כי "הוא היה בחור טוב, אבל היו לו בעיות עם סמים. הוא היה עבד של ההירואין. אני יודע שלפעמים הוא פרץ לדירות ושדד אותם, הוא היה לוקח דברים יקרים ומוכר אותם בשביל הסמים. הוא לא היה עושה כלום לילדה קטנה".

בשבוע שעבר חלה התקדמות בחקירה שנמשכת מזה שנים, כשמונטריו הפך לחשוד הראשי בהיעלמות של מדלן לאחר שאיכון על הטלפון הסלולרי שלון מיקם אותו סמוך לדירה אותה שכרו ההורים של מדלן בערב בו נעלמו. הוא הורשע בגניבה ב-1996 בגניבה במולדתו קייפ ורדה, אך שוחרר מהכלא לאחר שקיבל חנינה מהרשויות המקומיות.