צפו: רגעי החרדה בנמה"ת בלוס אנג'לס

זמן קצר לאחר הירי בנמל התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס, פרסמה רשת TMZ את התיעוד ממצלמת טלפון נייד שבו נראים הנוסעים כשהם נסים על נפשם בעת היריות. כך זה נראה

משטרת לוס אנג'לס ממשיכה לחקור את אירוע הירי אמש (ו') בנמל התעופה הבינלאומי בעיר, שבו נהרג אדם אחד ושניים נוספים נפצעו. היורה, פול אנתוני סיאנסיה, בן 23, פתח בירי בטרמינל הטיסות הפנימיות, עד שנוטרל בידי מאבטחים. הוא נפצע ואושפז בבית חולים, כשמצבו קשה. בתוך כך, דיווחה הבוקר רשת ABC כי בתיקו של סיאנסה נמצא מכתב שמצביע על כך שהאמין בתיאוריית קונספירציה הגורסת כי ישנם כוחות הפועלים לגיבוש סדר עולמי חדש ובשל כך התכוון להרוג עובדי ממשל. זמן קצר לאחר הירי, פרסמה רשת CNN תיעוד שהגיע לידיה ובו נראית מנוסת הנוסעים בעת הישמע היריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם הישמע הירי פונה שדה התעופה מנוסעים. רבים ניסו להימלט על נפשותיהם מחשש לחייהם. אז התפתח האירוע לקרב יריות עם כוחות הביטחון, שבסופו נפגע סיאנסיה באורח קשה ונעצר.

גורם ברשויות אכיפת החוק האמריקניות סיפר כי החשוד לבש מדי צבא ישנים ונשא תיק שעליו היה כתוב שהוא רוצה "להרוג מאבטחים וחזירים", כשכוונתו ככל הנראה לשוטרים, שכינוי הגנאי שלהם באנגלית הוא "חזירים".

אביו של סיאנסיה פנה למשטרה והתריע כי ייתכן לבנו נטיות אובדניות. "אחיו הצעיר קיבלו ממנו הודעת טקסט שבה אמר פור שהוא שוקל לשים קץ לחייו", אמר קצין במשטרת פנסילבניה, מקום מגוריו של החשוד. לדברי הקצין, הוא יצר קשר עם משטרת לוס אנג'לס על מנת לוודא כי לחשוד נערכות בדיקות מתאימות בשל מצבו.

לאחר הירי שותק נמל התעופה במשך שעות ארוכות. טיסות יוצאות בוטלו, ואלה שהיו אמורות לנחות במקום הופנו לנמל תעופה אחר. מה שהוביל לפגיעה בלוח זמני הטיסות בכל רחבי ארה"ב. חברות התעופה הישראליות, שאינן עובדות במהלך השבת, לא נפגעו כלל מהקפאת הטיסות.