תקרית ירי בנמל התעופה בלוס אנג'לס: אדם אחד נהרג

אש נפתחה בנמל התעופה LAX בלוס אנג'לס, והשדה פונה וכותר על ידי כוחות הביטחון. על פי דיווחים ראשוניים לפחות אדם אחד נהרג ולפחות 7 נוספים נפצעו, כוחות כיבוי האש הגדירו את האירוע כ"רב-נפגעים". החשוד בירי, אזרח אמריקני בשנות ה-20 לחייו, נוטרל ומוחזק כעת בידי המשטרה

כוחות ביטחון גדולים כיתרו את שדה התעופה (AP)

עובד באבטחת נמל התעופה LAX בלוס אנג'לס נורה למוות במהלך תקרית ירי, שהמניע לה עדיין לא ברור. על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית לפחות שבעה בני אדם נוספים נפגעו מהירי. הנמל, שנחשב אחד העמוסים בעולם, פונה מאדם והטיסות היוצאות בוטלו לפי שעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל סמוך לשעה 9:20, שעון לוס אנג'לס, כשקולות ירי נשמעו בטרמינל 3 בנמל התעופה המרכזי בקליפורניה. היורה עבר מספר מעגלי אבטחה בשדה כשברשותו כלי הנשק איתו בוצע הירי, עד שלבסוף עוכב באחת מנקודת הבידוק, שם ירה למוות באחד העובדים. כוחות הביטחון בנמל התעופה ניטרלו אותו, והוא מוחזק כעת בידי המשטרה. על פי מספר דיווחים, החשוד נורה בידי המשטרה.

נציגת קליפורניה בקונגרס, לורטה סאנצ'ז, אמר בראיון לרשת CNN כי החשוד בירי הוא פול סיאנסיה, תושב קליפורניה ויליד ארה"ב בן 23. סאנצ'ז הוסיפה כי לא ידועה הסיבה למעשיו. רשת NBC דיווחה כי סיאנסיה השמיע בעבר דעות "אנטי-ממשלתיות", אך לא ידוע האם הרשויות בארה"ב עקבו אחר מעשיו.

מקור ביטחוני שצוטט באתר האינטרנט "לוס אנג'לס טיימס" לאחר האירוע טען כי החשוד בירי הוא עובד לשעבר במערך האבטחה של הנמל, אזרח אמריקני בשנות ה-20 לחייו, אך גורם ביחידת האבטחה הכחיש טענה זו. מפקד תחנת המשטרה בנמל התעופה אמר בתדרוך לתקשורת כי "הירי נעשה על ידי יורה יחיד שפעל לבד".

כוחות ההצלה האמריקניים נערכו לטיפול במספר רב של פצועים, ושבעה בני אדם שנפצעו והועברו לבתי החולים באזור. שירותי הכבאות המקומיים הגדירו את האירוע כ"רב-נפגעים". דובר הבית הלבן ג'יי קרני עדכן בתדרוך עיתונאים כי הנשיא ברק אובמה קיבל עדכון על תקרית הירי, ועוקב אחר הנעשה בנמל התעופה.

ההמולה מחוץ לטרמינל בו אירע הירי (AP)

רוברט טורס שהיה בנמל התעופה בזמן הירי סיפר בריאיון לרשת CNN: "שמעתי פיצוץ אדיר וכולם צללו לקרקע וניסו לתפוס מחסה. מאות אנשים רצו במדרגות בפאניקה. ראיתי שכוחות הביטחון פעלו מיד ולקחו חלק מהאנשים באוטובוסים לטרמינל צדדי".

צ'אק, עד ראייה נוסף שהיה בנמל בזמן הירי, סיפר כי "נשמעו שתי יריות ואף אחד לא הבין מה קורה, רצנו עם המזוודות שלנו. מהר מאוד המשטרה הגיעה ואמרה לנו לשכב על הרצפה ולאחר מכן הוציאו אותנו מהמקום. הייתה פאניקה מוחלטת, ילדים בכו, אנשים עדיין רועדים, במיוחד אלו שהיו קרובים".

ארצות הברית עדיין מתאוששת מאירוע ירי שאירע לפני כשבוע וחצי במדינת נוואדה. אז נכנס תלמיד חמוש לחטיבת ביניים בעיירה ספארקס, ופתח באש ממנה נהרג עובד בית הספר ושני בני אדם נוספים נפצעו. לאחר היריות, ירה התלמיד החמוש בעצמו ומת. שני הפצועים פונו במצב אנוש למרכז רפואי ברינו הסמוכה. דובר המשטרה אמר כי לא נותר איום נוסף בבית הספר, וכי האיום "נוטרל".