ראש ממשלת רוסיה מדבדב: "אסד לא משוגע"

ראש ממשלת רוסיה מדבדב מדגיש כי לא ניתן להדיח את אסד כתנאי לפתיחת השיחות בין הצדדים בסוריה. "כשאסד נזכר בגורלו של מובארק או קדאפי מצב רוחו בטוח לא משתפר", הוא אמר. על פרשת ההאזנות: "מבין את זעם המנהיגים"

אסד ומדבדב. ארכיון (רויטרס)

"אסד לא משוגע, אבל הוא חייב לקבל הבטחות לגורלו האישי" - כך אומר ראש ממשלת רוסיה דמיטרי מדבדב, שמדגיש כי הדחתו של אסד לא יכולה להוות תנאי של האופוזיציה הסורית לפתיחת שיחות השלום בז'נווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרעיונות שמוצעים מדי פעם, כמו להזיז את נשיא סוריה אסד משלטונו ואז להגיע להבנות לא ריאליסטים כל עוד הוא בשלטון", הוא אמר - והבהיר כי לא ניתן לבקש מאסד שלא לקחת חלק בשיחות השלום בז'נווה. "כשהוא נזכר בגורלו של מובארק או קדאפי מצב רוחו בטוח לא משתפר".

מדבדב כמובן התייחס גם לפרשת האזנות הסתר, שמסעירה בימים האחרונים את העולם, וציין כי הוא מבין את המנהיגים שהביעו זעם על כך שמאזינים להם. "זה לא יוצא דופן וזה גם לא נעשה בצורה צינית או אבסולוטית". הוא אמר כי אפשר להרגיע את הרוחות, אך הבטחות לטענתו לא יעזרו.

במקביל, מדליף הפרשה אדוארד סנודן צפוי להעיד בגרמניה נגד ארצות הברית. על פי דיווח בעיתון "הגרדיאן" הבריטי, הוא העביר לאחרונה מכתב לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בנושא.