לא נראה 3 שבועות: היכן חמינאי?

מנהיגה הרוחני של אירן, החולה בסרטן הערמונית, התמוטט במהלך פגישה פרטית ובשבועות האחרונים חלה החמרה במצבו הבריאותי – כך דיווח עיתון הטיימס הלונדוני. על פי הפרסום, חמינאי לא נראה בציבור בשלושת השבועות האחרונים וגורמים במדינה הביעו דאגה רבה לנוכח הוואקום המנהיגותי שעלול להיווצר עם לכתו

לאן נעלם? חמינאי. ארכיון (הטלוויזיה האירנית)

חשש גובר באירן בנוגע למצבו הבריאותי של המנהיג העליון, אייתוללה עלי חמינאי, שעל פי דיווחים שונים חלה בסרטן הערמונית - כך דיווח היום (ה') ה"טיימס" הלונדוני. חמינאי, בן 74, לא נראה בציבור מזה שלושה שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקורות אירניים טוענים כי לאחרונה התמוטט חמנאי במהלך פגישה פרטית, ומאז לא נראה בציבור, על אף שדווח כי קיבל טיפול וכי חלה התייצבות במצבו. הופעתו הפומבית האחרונה נעשתה בתחילת חודש אוקטובר בטהרן, אך הדאגה לשלומו גברה לאחר שלא שלח את איחוליו המסורתיים לרגל החאג'.

עוד נמסר כי חמינאי לא נשא את דרשתו השנתית במהלך חג "עיד אל-גדיר" - המועד החשוב ביותר בלוח השנה השיעי. "עושה רושם שמחלתו חמורה משחשבנו", אמר אחד מתומכיו. "אנשים מודאגים שזה עלול להיות הסוף".

במסמכי וויקיליקס נטען עוד ב-2010 כי חמנאי סובל מסרטן סופני בערמונית. מותו עשוי לגרום לוואקום שלטוני משמעותי באירן, דווקא בזמן שהמשא ומתן עם המערב על תכנית הגרעין מגיע לשלב מכריע.