צפו: כך מביאים את השמש לכפר הנורווגי החשוך

מאז הוקמה העיירה התעשייתית רוקאן לפני מאה שנה, לא זכו תושביה באור שמש במשך שישה חודשים בשנה, בגלל ההרים שמנעו את מעבר הקרניים. כעת, לאחר שהורכבו שלוש מראות ענק על גבי הר הסמוך, השמש מגיעה לראשונה אל העיר. "חלום בן מאה שנה הפך למציאות", אמר ראש העיר

תושבי העיירה רוקאן שבדרום נורווגיה זוכים בימים אלה להגשים חלום ארוך שנים, אחרי שהתקנת שלוש מראות ענק תזכה אותם לראשונה לאור שמש - גם בחודשים הארוכים של החורף הסקנדינבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיירה התעשייתית ממוקמת בתוך עמק, בין הרים גבוהים, ובחודשים אוקטובר-מרס נופלת עליה חשיכה, מאחר שקרני השמש המעטות פשוט לא מצליחות להגיע אליה. הרעיון להציב את מראות הענק בניסיון להאיר את המקום נולד כבר לפני 100 שנה, אבל התכנית לא יצאה אל הפועל - עד אתמול (ד') בשעות הצהריים.

תחילה נבנה בעיירה רכבל, שלקח את תושבי רוקאן לפסגת ההר, אך כעת - במקום שהאנשים יגיעו לקרני השמש החמימות, הקרניים מגיעות אליהם. מראות הענק נרכשו בגרמניה בעלות של 600 אלף דולר והועלו לפסגת ההר בסיוע מסוק. הצבתן הסתיימה אתמול.

אחרי 100 שנה - החלום התגשם (רויטרס)

כל 3,500 התושבים במקום נאספו בכיכר המרכזית, עם משקפי שמש והרבה תקווה בלב, על מנת לחוות את הקרניים הראשונות בשעה 12:00. ראש העיר נתן את האות, התזמורת החלה לנגן את השיר "Let the Sunshine in", אבל השמש לא הגיעה.

עננים שצצו במקום הותירו את התושבים בעלטה הקבועה, אך אלה לא איבדו תקווה. בתום המתנה מורטת עצבים שנמשכה שעתיים, על רקע שירים כבוד השמש, נמוגו העננים, השמש פגעה במראות וכיכר נשטפה באור.