התמיכה באובמה בשפל חסר תקדים

סוף סוף הנשיא האמריקני והקונגרס מוצאים משהו משותף - שניהם מגיעים לשפל באחוזי התמיכה בקרב הציבור האמריקני. על פי סקר של ה"וול סטריט" ג'ורנל ורשת NBC, רק 42% מהאמריקנים מרוצים מתפקודו של אובמה, לעומת 51% בתחילת החודש

נשיא בשפל (AP)

המשבר סביב אישור התקציב - שהוביל להשבתת השירותים הפדרליים - הקשיים בהתמודדות עם החוב הלאומי, הכשלים בקידום רפורמת הבריאות "obamacare" והפגיעה במעמד הבינלאומי של ארה"ב, בעקבות פרשת ההאזנות, מביאים את ציבור האמריקני להביע חוסר שביעות רצון הולך וגובר מנבחרי הציבור - ובראשם הנשיא אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי סקר שנערך על ידי רשת NBC והעיתון וול סטריט ג'ורנל, התמיכה בנשיא ארה"ב הגיעה לשפל שכמותו לא ידע אובמה מעולם - רק 42% אחוזים מהציבור האמריקני מרוצים מתפקודו. העיתונות האמריקנית מדגישה שהנפילה באחוזי התמיכה באובמה היא תוצר של פעולות הבית הלבן בחודש האחרון, כי בתחילת החודש נערך סקר דומה על ידי מכון "גאלופ" שבו הביעו 51% את שביעות רצונם מהנשיא - תמיכה דומה לזו שלה זכה במהלך מערכת הבחירות לבית הלבן ב-2012.

"לא עושה את מה שהיה אמור לעשות"

במגזין "טיים" כותבים בציניות שסוף סוף יש לנשיא האמריקני משהו משותף עם חברי הקונגרס הרפובליקנים, לאחר שלפי אותו סקר רק 22% מהציבור האמריקני רואה בחיוב את פועלם של הנבחרים הרפובליקנים, שנתפסים כאחראים יותר מכל לקיפאון בכלכלה האמריקנית.

מייקל שרר, כתב ה"טיים", טוען שאחד מכל ארבעה תומכי אובמה שינה את דעתו במהלך החודשים האחרונים, אחרי שהנשיא כבר נהנה מאחוזי התמיכה הגבוהים ביותר שלהם זכה נשיא מכהן מאז ג'ון קנדי.

שרר טוען שאחוזי האבטלה שממשיכים לעלות בחלק מהמדינות בארה"ב הם אחד הגורמים המרכזיים לחוסר שביעות הרצון של האזרחים. "אנשים ציפו למשהו כשהם בחרו בנשיא, ועכשיו הם מרגישים שהם בחרו במישהו שלא עושה את מה שאמור היה לעשות", הוא מסביר.