דירוג פורבס: פוטין עקף את אובמה בדרך לתואר "האיש החזק בעולם"

מכה תדמיתית נוספת לברק אובמה: הנשיא האמריקני הודח מצמרת דירוג "האיש החזק בעולם" של המגזין פורבס בו שלט בשנתיים האחרונות. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עקף את אובמה והתיישב במקום הראשון. ראש הממשלה נתניהו נמצא במקום ה-26 - שלושה מקומות מתחת לחמינאי האירני

מקומות 1 ו-2 בדירוג. פוטין ואובמה (AP)

מהפך בצמרת דירוג "האיש החזק בעולם" של פורבס: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עקף את הזוכה הקודם, נשיא ארצות הברית ברק אובמה, וטיפס למקום הראשון. מדובר במכה נוספת לתדמיתו של אובמה שירד למקום השני וכונה על ידי המגזין "המפקד העליון שכבול באזיקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המגזין נימק את בחירתו בהישגי פוטין ש"ביסס את שליטתו ברוסיה בזמן שאובמה נכנס לתקופת ה'ברווז הצולע'". "כל מי שראה את משחק השח בנושא סוריה ופרשת הציתותים מבין את תזוזת הכוח בין האישים", נכתב בנימוקי המדרגים שהדגישו גם את השבתת הממשל האמריקני שפגעה במעמדו של אובמה. מאז שנבחר אובמה לנשיאות ב-2009, הוא כבש את צמרת הדירוג כמעט בכל שנה - מלבד 2010. 

במקום ה-26. נתניהו (קובי גדעון / לע"מ)

והיכן המנהיגות הישראלית בדירוג? בנימין נתניהו ראש הממשלה דורג במקום ה-26. עם זאת, ראש הממשלה לא ישמח לראות כי המנהיג האירני העליון חמינאי עקף אותו בדירוג והתייצב במקום ה-23. נשיא אירן החדש חסן רוחאני לא נכנס לדירוג. נתניהו מדורג במקום גבוה יותר ממזכ"ל האו"ם באן קי מון (32), נשיא מקסיקו נייטו (37) וקים ג'ונג און מקוריאה הצפונית (46).

עוד בצמרת הרשימה שמונה 72 אישים בכירים: נשיא הרפובליקה הסינית שי ג'ינפינג במקום השלישי, האפיפיור פרנציסקוס שנכנס לראשונה לדירוג במקום הרביעי וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל במקום החמישי. שתי העשיריות הראשונות בדירוג כוללות אישים רבים מתחום הכלכלה והבנקאות - ביל גייטס, הנגיד האמריקני בן ברננקי, המיליארדר וורן באפט, מנכ"ל אמאזון ג'ף בזוס ולארי פייג' וסרגיי ברין מגוגל.